Problem z monitorem

Mam dwa komputery. Na jednym mam zainstalowanego windowsa xp sp2 a na drugim linuxa suse 10.1 Mam jednak jeden monitor i używam go na zmiane. Mam bardzo dziwny problem. Gdy podłącze monitor do komputera z linuxem wszytko jest ok. Gdy podłącze go później do komputera z zainstalowanym windowsem odświeżanie ustawia sie na 60Hz mimo ze w ustawieniach jest 85. Monitor zostaje wykryty jako “monitor domyślny” podczas gdy przedtem był jako monitor plug&play

NO w sumie to bardzo ciekawe ze tak skaczesz z tym monitorem :stuck_out_tongue:

w sumie odradzam cos takiego !!

z nim a powiedzmy drugi monitor kupisz za grosze :stuck_out_tongue:

PS ja kupilem swoj drugi za 12 zl :mrgreen: fakt ze 14 calowy ale chodzi :stuck_out_tongue:

Kompy mam obok siebie… tylko wtyczkę przełączam. Najgorsze jest to ze na windowsie mam 60 Hz

A wejdź w menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co monitor,restart kompa i system go ponownie zainstaluje i zobacz.

Dodatkowo możesz w OSD monitora zresetować go na ustawienia fabryczne i ponownie ustawić.

Usunąłem monitor z menadzera urzadzeń, po uruchomieniu ponownym komputera to samo, czyli monitor domyślny

jak to zrobić?

To jeszcze raz - najpierw odinstaluj dokładnie stery karty grafiki,restart kompa i uruchom kartę na sterze systemowym - wszystko w linku,użyj programu jak da radę.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Odinstaluj monitor z menadżera ponownie,restart i niech system zainstaluje ponownie.

Wgraj nowszy ster do karty grafiki,restart i powinno być dobrze.

A weź instrukcję do monitora i sprawdź która funkcja lub przycisk odpowiada za reset ustawień monitora i masz.

Zrobilem wszystko oprocz resetu monitora bo nie mam nic o tym w instrukcji. W kazdym razie nie pomoglo

A karta grafiki to i ster wersja to.

nie rozumiem… mozna prosic po polsku?

1.Typ posiadanej i używanej karty grafiki.

2.Jaką wersję sterownika do niej instalujesz.