Problem z montowaniem iso9660

Serdecznie witam, mam problem z montowanie obrazu DVD 7,7GB w linuxie, próbowałem za pomocą AcetoneISO , Furius ISO Mount oraz przy pomocy konsoli np.

~# mount -o loop -t iso9660 123.iso /media/iso po wklepaniu tego do terminala wyskakuje

"mount: niewłaściwy typ systemu plików, błędna opcja, błędny superblok na /dev/loop0,

brak strony kodowej lub programu pomocniczego albo jeszcze inny błąd

W niektórych przypadkach przydatne informacje można

znaleźć w logu systemowym (np. dmesg | tail)"

Jak montuje w Furius ISO Mount to nawet obrazu w systemie nie widać.

Jak montuje w AcetoneISO to

123.jpg

A jak montuje ~# mount -o loop -t iso9660 123.iso /media/iso tyle że bez -t iso9660 to obraz się montuje ale jest nie kompletny, pod Windowsem wszystko ok :frowning:

Dodam tylko tyle że mniejsze obrazy ISO bez najmniejszych problemów udaje się montować tymi sposobami wyżej, obraz ISO na 100% nie jest uszkodzony bo pod windows’em montuje daemon tools’em i działa.

Używam Ubuntu 11.04(natty) i386 + środowisko graficzne gnome.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

System plików płyt DVD, to nie ISO9660, a raczej udf. Tzn. niekiedy może być stosowany ISO9660, ale raczej jest to udf.

Dodane 10.10.2011 (Pn) 16:11

Spróbuj mount bez podania typu systemu plików.

Przecież napisałem że jak montuje bez -t iso9660 (systemu plików) to się obraz montuje ale jest nie kompletny…

mount -o loop -t udf 123.iso /media/iso

Chyba najmniej problematycznym rozwiązaniem jest:

mount -o loop -t auto 123.iso /media/iso

A teraz takie małe pytanie:

Czy obraz został wykonany (a raczej czy wymuszono jego wykonanie - bo standard pliku iso tego nie obsługuje) z płyty wielosesyjnej lub zawierającej zawartość mieszaną? Jeżeli tak - loop sobie z tym nie poradzi, bo nie jest to zgodne ze specyfikacją iso i rzeczywiście zamontuje jedynie pierwszą bądź ostatnią sesję.

Jedyny sposób by zamontować taki obraz to zainstalowanie cdemu - z tego co się orientuję jedyną “infrastrukturę” emulującą kompletny napęd. Radzę nie zapomnieć o gCDemu - aplecie dla gnome znacznie ułatwiającym operowanie na wirtualnych napędach.

Treść błędu wyjaśnia, co programowi nie pasuje.

Pozdrawiam!

roobal , myślisz o obrazach np. od płyt z Playstation czy innych konsol, z którymi może być kłopot? Co to te multi-sector?

atiso ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Chodzi mi o to, że treść błędu wyjaśnia co programowi nie pasuje i że najwyraźniej tego typu obrazów nie obsługuje. Nie chodzi też czasem o płytę typu multiboot, na której znajduje się kilka systemów.

Pozdrawiam!