Problem z mostkową kartą sieciową VirtualBox

Witam piszę z pytaniem czy ktoś z was spotkał się może z takim problemem: Wczoraj na świeżo zainstalowanym Windowsie 10 z Fall Creators zainstalowałem nową wersję VirtualBoxa na którym postawiłem maszynę wirtualną z Ubuntu 17.10 która miała mi posłużyć do skonfigurowania centrali VOIP Asterisk. W celu sprawniejszego testowania centrali zmostkowałem kartę sieciową maszyny wirtualnej z tą fizyczną pod którą korzystam z internetu. Niestety po ponownym uruchomieniu Ubuntu nie było połączenia z mostkowana kartą pomimo tego że w etc/network/interface mam pod interfejsem enp0s3 mam linijki auto enp0s3 oraz iface enp0s3 inet dhcp. Próbowałem również ustawienia z allow-hotplug enp0s3 i iface enp0s3 inet dhcp niestety nic nie działa i maszyna wirtualna nie może nawet połączyć się z mostkowana kartą. Piszę z prośbą czy może ktoś z was spotkał się z takim problemem ponieważ ja pierwszy raz mam takie trudności z skonfigurowaniem bridge w Virtualboxie i nie wiem czy problemy wynikają z nowej wersji Virtualboxa czy może z Fall Creators ponieważ niezaktualizowanej 10 i na starej wersji Virtualbox nie było problemów z połączeniem z siecią. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Jak to ci nie działa z jakiegoś powodu ,nie wiem jakiego możesz spróbować 2 karty na pod vm ,jedna nat a druga host only tylko wcześniej musisz w Virtualbox przypisać pule adresową dla karty sieciowej virtualboxa.To sie robi chyba w global ustawieniach czy jakoś tak.Albo może wystarczyć sam nat + współdzielenie katalogu do przerzucania plików.

Chyba jest coś z Windows 10, bo w piatek kolega z pracy chciał mi udostępnić na Windows 10 VMkę z Windows 7 uruchomioną w VMWare Workstation.

Przeinstaluj Virtualboksa, może to coś naprawi.

PS Asterisk nie jest tak prosty w ogarnięciu, a zagadnienia VoIP również do prostych nie należą, dlatego zamiast stawiać Asteriska na Ubuntu, proponuję zapoznać się z FreePBX. Zaoszczędzisz sobie sporo czasu :wink:

Jest jeszcze chyba 3CX, ale nigdy z tego nie korzystałem. Obecnie wszystkie VoIPy mam na sprzętowym UCM z Asteriskiem i wygodnym panelem administracyjnym. No i bardzo pomocny support producenta :wink:

@roobal Spróbuję z przeinstalowaniem Virtualboxa ;). Mówisz że na VMware są te same problemy z bridgem ?
No tak zdaję sobie sprawę że Asterisk nie jest prosty w ogarnięciu ale no prowadzący na studiach magisterskich na Teleinformatyce uważa że jak postawimy go w trybie tekstowym przez Ubuntu to szybciej go zrozumiemy. No też wolałbym postawić go przez FreePBX no ale co zrobić.

PS. Udało mi się połączyć z kartą fizyczną okazało się że połączenie blokuje Zapora Windowsa dziwne bo na poprzedniej wersji kompilacji Windows 10 wszystko było ok.
Niestety nadal nie ma dostępu z maszyny wirtualnej do internetu mam taką konfigurację w etc/network/interface

IP address pokazuje taką konfigurację interfejsów :

Może ktoś wie co jest nie tak ?
Do /etc/resolv.conf dodałem serwer dns 8.8.8.8

Dzieje się to, że Twój ISP najwyraźniej rozdaje publiczne IP, jakby mial ich za dużo. W każdym razie Internet powinien działać, no chyba że ISP filtruje MACi.

Co do Asteriska, wiadomo że głęboka woda uczy szybciej.