Problem z Motorola V3X, sama wysyła smsy


(Imperial_Dragon) #1

witam wszystkich.

mam problem jak w temacie. posiadam motke v3x która niedawno zakupiłem i co sie okazało. na okrągło zjadało mi kase z konta i teraz po przeglądnieciu billingu widze ze telefon sam wysyła smsy do angli. nie znam tego numeru a jest pełno wysłanych wiadomości na nieznany mi numer.

moze ktos wie w jaki sposób sobie z tym poradzić...?


(juskin) #2

Raczej nie możliwe. Korzysta z telefonu osoba trzecia? Zablokuj dostęp do menu telefonu hasłem. Nie podajesz sieci, zadzwoń do swojego operatora i zablokuj ten numer jako wychodzący.

Nasuwa mi się jeszcze jedno, czy przypadkiem ktoś nie wysyła wiadomości przy użyciu twojego konta używając internetu. Dla bezpieczeństwa zmień hasło dostępowe.

Pozdrawiam :slight_smile:


(Imperial_Dragon) #3

chodzi o to ze tylko ja kozystam z tego tel i jzeli chodzi o konto internetowe to jest tak samo. wyglada to tak ze po dwa smsy w tej samej minucie wysyła i to po 6 kolejno..


(JarekMk) #4

Zrób reset telefonu, możliwe że ma włączoną funkcję ochrony która po zmianie karty sim wysyła smsy informacyjne pod wskazany numer.

pzdr!


(Imperial_Dragon) #5

reset zrobiony, zobaczymy czy do jutra sie pojawia smsy...

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 11:39

no i pojawiły sie ponownie. reset tel. nic nie dał..

Złączono Posta : 18.10.2007 (Czw) 8:40

tel. po restarcie- nic nie dał

zmiana softu na inny - tez nic nie dała

nie trzeba było długo czekać.

tel wysłał smasa.

Kod:

17-10-2007, 22:46 SMS 1 szt. nr. 447786200413

to jest jak dla mnie bardzo dziwne. reset telefonu nic nie dał i zmiana softu też.

może jest cos w pamięci telefonu co je wysyła..?


(Imperial_Dragon) #6

Informacyjnie dla osób które spotkają się s tym problemem.

zmiana softu nic nie da

restet telefonu z jego poziomu tez nic nie da

pozostaje wysłanie telefonu do serwisu Motoroli http://www.teleplan.pl i wykonanie tam twardego resetu telefonu.

Po tej operacji telefon jest dopiero w pełni sprawny.

Koszt takiego resetu to 30zł


(Sebos99) #7

Ja bym również wyjaśniał przyczyny problemu i w skrajnych przypadkach zażądał od producenta telefonu zwrotu utraconych pieniędzy. No nie może być tak, że telefon za nas wykonuje jakieś operacje.


(Imperial_Dragon) #8

może i bm bawił sie w roszczenia, ale był to telefon przywieziony z Anglii z sieci 3-jki. później ktoś go kupił w serwisie w Tychach na co dostał dokumenty i gwarancje na telefon i od tej osoby kupiłem go dopiero ja.

zjadł mi kasy około 120zł zanim sie połapałem o co chodzi. do czego przydał sie wgląd w billing na stronie operatora, czyli w tym przypadku orange. dopiero tam dopatrzyłem sie ze wysyła po 6 smsów na dobę na nieznany mi numer do Anglii, a każdy z nich to 0,60zł.

Szkoda tylko że nie uzyskałem 100% odpowiedzi z serwisu dlaczego coś takiego ma miejsce, od kolegi który prowadzi serwis gsm, dowiedziałem się tyle ze jest to jakieś zabezpieczenie telefon przed kradzieżą stosowany przez tego operatora czyli w tym przypadku Angielską siec 3.