Problem z Motorola V3X, sama wysyła smsy

witam wszystkich.

mam problem jak w temacie. posiadam motke v3x która niedawno zakupiłem i co sie okazało. na okrągło zjadało mi kase z konta i teraz po przeglądnieciu billingu widze ze telefon sam wysyła smsy do angli. nie znam tego numeru a jest pełno wysłanych wiadomości na nieznany mi numer.

moze ktos wie w jaki sposób sobie z tym poradzić…?

Raczej nie możliwe. Korzysta z telefonu osoba trzecia? Zablokuj dostęp do menu telefonu hasłem. Nie podajesz sieci, zadzwoń do swojego operatora i zablokuj ten numer jako wychodzący.

Nasuwa mi się jeszcze jedno, czy przypadkiem ktoś nie wysyła wiadomości przy użyciu twojego konta używając internetu. Dla bezpieczeństwa zmień hasło dostępowe.

Pozdrawiam :slight_smile:

chodzi o to ze tylko ja kozystam z tego tel i jzeli chodzi o konto internetowe to jest tak samo. wyglada to tak ze po dwa smsy w tej samej minucie wysyła i to po 6 kolejno…

Zrób reset telefonu, możliwe że ma włączoną funkcję ochrony która po zmianie karty sim wysyła smsy informacyjne pod wskazany numer.

pzdr!

reset zrobiony, zobaczymy czy do jutra sie pojawia smsy…

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 11:39

no i pojawiły sie ponownie. reset tel. nic nie dał…

Złączono Posta : 18.10.2007 (Czw) 8:40

tel. po restarcie- nic nie dał

zmiana softu na inny - tez nic nie dała

nie trzeba było długo czekać.

tel wysłał smasa.

Kod:

17-10-2007, 22:46 SMS 1 szt. nr. 447786200413

to jest jak dla mnie bardzo dziwne. reset telefonu nic nie dał i zmiana softu też.

może jest cos w pamięci telefonu co je wysyła…?

Informacyjnie dla osób które spotkają się s tym problemem.

zmiana softu nic nie da

restet telefonu z jego poziomu tez nic nie da

pozostaje wysłanie telefonu do serwisu Motoroli http://www.teleplan.pl i wykonanie tam twardego resetu telefonu.

Po tej operacji telefon jest dopiero w pełni sprawny.

Koszt takiego resetu to 30zł

Ja bym również wyjaśniał przyczyny problemu i w skrajnych przypadkach zażądał od producenta telefonu zwrotu utraconych pieniędzy. No nie może być tak, że telefon za nas wykonuje jakieś operacje.

może i bm bawił sie w roszczenia, ale był to telefon przywieziony z Anglii z sieci 3-jki. później ktoś go kupił w serwisie w Tychach na co dostał dokumenty i gwarancje na telefon i od tej osoby kupiłem go dopiero ja.

zjadł mi kasy około 120zł zanim sie połapałem o co chodzi. do czego przydał sie wgląd w billing na stronie operatora, czyli w tym przypadku orange. dopiero tam dopatrzyłem sie ze wysyła po 6 smsów na dobę na nieznany mi numer do Anglii, a każdy z nich to 0,60zł.

Szkoda tylko że nie uzyskałem 100% odpowiedzi z serwisu dlaczego coś takiego ma miejsce, od kolegi który prowadzi serwis gsm, dowiedziałem się tyle ze jest to jakieś zabezpieczenie telefon przed kradzieżą stosowany przez tego operatora czyli w tym przypadku Angielską siec 3.