Problem z Mozilla Firefox

Witam otóż mam taki problem że jak chcę wejść na stronę filmweb bądź chomikuj to pokazuje się mi taki komunikat :

Ostrzeżenie o przekierowaniu
Poprzednia strona próbuje Cię przekierować do adresu https://www.filmweb.pl

Jeśli nie chcesz przechodzić na tę stronę, możesz powrócić na poprzednią stronę.

Nigdy się tak nie robiło dzisiaj wystąpił ten problem . Dodam że przeskanowałem komputer avg oraz malvarebytes i nie wykryły te programy żadnych wirusów .

Mozilla Firefox zaktualizowana do najnowszej wersji reinstalacja nic nie pomaga.

Zna ktoś z Państwa rozwiązanie tego problemu ?

https://support.mozilla.org/pl/kb/przywracanie-domyslnych-ustawien-firefoksa-latwe-r

Chociaż raczej nie pomoże.

Robiłem już to i nic nie pomogło przeglądarka chodzi dobrze oprócz tego że nie mogę wejść na stronę jak wyszukam w google frazę : Breaking Bad filmweb to jak klikam w odnośnik to nic się nie dzieje . Wtedy klikam otwórz w nowej karcie i pojawia się taki komunikat : Ostrzeżenie o przekierowaniu

Poprzednia strona próbuje Cię przekierować do adresu https://www.filmweb.pl/serial/Breaking%2BBad-2008-430668.

Jeśli nie chcesz przechodzić na tę stronę, możesz powrócić na poprzednią stronę.

Wtedy klikam www.filmweb.pl breaking bad i się otwiera strona dopiero wtedy.

Co ciekawe jak wpiszę jakiś inny serial znany w google np; skazany na śmierć albo gra o tron to normalnie da się wejść na stronę bez tego procesu co wyżej opisałem.

Natomiast jeśli chodzi o chomikuj to cokolwiek w google wpiszę to dzieje się tak samo jak w przypadku otwierania strony Breaking Bad.

Przeskanowałem komputer dwoma antywirusami i nie wykryły żadnego wirusa . Mam nadzieje że to nie jakieś złośliwe oprogramowanie .

Jeśli ktoś miał taki problem i go rozwiązał bardzo proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny .

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/google-search-link-fix/ - powinno ograniczyć przekierowania na stronie Google.

długi link Google:

image

link bezpośredni:

image

Potem, to już chyba zostaje sprawdzić ustawienia Internetowe w systemie lub jak to Firefox ostrzega o przekierowaniach to wyłączyć w nim moduł za to odpowiedzialny (średnio dobry pomysł na dłuższą metę).

http://www.hotfix.pl/naprawa-polaczenia-sieciowego-i-internetowego-w-windows-a387.htm

A jak i to zawiedzie, to bym próbował może dać przejrzeć ekspertowy np. raport FRST:

Google serach link fix zadziałało dziękuje bardzo Panu ale mam pewne obawy co do tego dlaczego się tak w ogóle działo ?
Czy to może być jakiś wirus który na dłuższą metę spowoduje uszkodzenie systemu oraz komputera ?
Wolę wcześniej podjąć jakieś środki zapobiegawcze . Z drugiej strony instalowałem windowsa 7 na czysto nie całe 2 miesiące temu i nie widzi mi się za bardzo ponowna instalacja znowu ale jeśli ma mi komputer się popsuć to wolę od razu przeciwdziałać . Skanowałem komputer trzema antywirusami i nic nie wykryły także nie wiem co robić. Proszę o pomoc . Pozdrawiam i dziękuje bardzo .

  1. Przeskanuj kompa AdwCleaner i usuń wszystko co znajdzie.
  2. Podaj listę wtyczek zainstalowanych w Firefox.
  3. W nowej zakładce wpisz about:config i naciśnij Enter. W polu wyszukiwania niżej wpisz “redirect”, następnie sprawdź czy wartość network.http.prompt-temp-redirect jest ustawiona na “false”. Jeśli nie, to przestaw.

Oto co znalazł Adw Cleaner :

Jest to jakieś wielkie zagrożenie dla mojego komputera czy mam się tym nie martwić ?

Lista wtyczek zainstalowanych w firefox :

  • OpenH264 Video Codec dostarczony przez Cisco System Inc.
  • Widevine Content Descryption Module dostarczony przez google Inc.
  • Shockwave flash 31

W about:config wartość network http prompt temp … jest ustawiona na false .

Jeszcze coś Pan proponuje zrobić czy wszystko już powinno być w porządku w najbliższej przyszłości ?

Bardziej chodziło nam o listę nad wtyczkami, czyli tę co ma obecnie “Google search link fix”.

Możliwe, że ten wykryty Searcher to psuje/popsuł.

W AdwCleaner daj usuń, żeby skasowało to co znalazło.
Jak działa ok, to nie ma na razie sensu niczego ruszać.
Jak dalej jest problem, to są jeszcze 2 rozwiązania:

  1. Wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.
  2. Skasować profil Firefox z systemu (cały katalog).

W rozszerzeniach jest :

  • Adblock Plus
  • Google serach link fix

Czyli mam rozumieć że teraz wyłączyć google serach link fix i sprawdzić czy ten seracher co go wykrył Adw Clener był przyczyną problemu ?

Czyszczenie pamięci podręcznej robiłem to jest usuwanie całej historii przeglądania od początku użytkowania firefox tak ? Programem Cclener czyściłem firefoxa również.

A jak skasować cały profil Firefox z systemu to nie wiem mam dużo zakładek prawie 50 serwisów z płatynymi ankietami i nie tylko a nie chcę żeby mi się to usunęło .

Wyłączyłem google serach link fix i dalej się tak dzieje jak się działo. Pytanie tylko czy to jest jakieś wielkie zagrożenie dla komputera że z czasem dojdzie do tego że będę musiał system przeinstalować . Czy to jest po prostu jakiś problem z Mozillą który występuje często i nie należy się tym przejmować ? Albo ktoś włamał mi się do komputera i pobiera z niego dane ?

Ciężko powiedzieć, co jest przyczyną problemu. Takie zachowanie przeglądarki nie powinno mieć żadnego wpływu na system, obecnie nie ma robaków które uszkadzają sprzęt, uszkodzenia systemu też nie są takie częste.

Zakładki można eksportować do pliku i potem importować.

Sprawdź inną przeglądarkę - np Operę albo Vivaldi.

Zainstalowałem google chrome i tam taka sytuacja nie występuje ale nie potrzebuje dwóch przeglądarek i usunąłem google chrome . Po instalacji tego dodatku google serach link fix działa dobrze firefox bez problemowo. Mam zapisane zakładki gdzie się ten profil usuwa w całości ? Ale czy jest sens to robić . Dla mnie może być tak jak jest z tym dodatkiem byle by po czasie się nie okazało że jednak miałem wirusa i on się rozprzestrzenił bo wtedy to tylko reinstalacja Windowsa 7 pomaga należycie . A czekam na AC Odyssey przyjdzie mi w tym tygodniu a na nowe gry wszystkie czynniki źle wpływające na system przekładają się potem na wydajność gry .

https://support.mozilla.org/pl/kb/Profile

1 polubienie

Zobacz jak on będzie działał z Google - jakby ruszył bez ostrzeżeń, to by można było przemyśleć eksport zakładek do pliku html / json. A i domyślnie trzeba wcześniej zamknąć zainstalowany Firefox, by ten portable się włączył (można wymusić prace obu, ale to na inny temat).

Potem pokombinować z zapisanymi hasłami np.:

Opcjonalnie można przekopiować niezbędne pliki (haseł, zakładek) i je do świeżego profilu wkleić.

To mi usunie zapisane hasła i nie za bardzo mi to pasuje .

Poprzez tą wyszukiwarkę duckduckgo się tak nie robi ale wole tradycyjne google . Jeśli będzie tak jest teraz czyli z tym dodatkiem google fix nic grozi systemowi jakaś infekcja po jakimś czasie ? Z zapisanymi hasłami nie będę kombinował bo nie znam się na tym proszę Pana.

Jak otwierałem wyszukałem google poprzez tą wyszukiwarkę duckduckgo i usunąłem google fix to działo się to samo co wcześniej .

Ja nie pobrałem całego pliku duckduckgo firefox portable tylko dodałem dodatek duckduckgo do zainstalowanej przeglądarki firefox następnie ją zamknąłem i otworzyłem znowu i sprawdziłem jak się sytuacja ma bez tego dodatku google fix i robiło się dalej tak samo jak wcześniej.