Problem z Mozilla Thunderbird

Witam!

Ogólnie uważam Mozilla Thunderbird za świetny program jednak ostatnio mam z nią dziwny problem, tzn. mogę normalnie odbierać poczte ze swojego konta e-mail’owego, ale nie mogę wysyłać wiadomości. Wygląda to jakby nie mógł się połączyć z serwerem smtp.wp.pl. Czy zna ktoś jakąś rade na ten kłopot?

Z góry dziękuje!:slight_smile:

Hey !!

Na początek sprawdź w ustawieniach konta, czy masz poprawnie skonfigurowany serwer smtp oraz czy włączone jest uwierzytelnianie użytkownika… A od jakiego czasu masz ten problem ?? U mnie wp chodzi bez zarzutu…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

No i czy masz 1 czy więcej kont skonfigurowanych pod Thunderbirdem? Bo ma takie głupie ograniczenie, że może wysyłać tylko z jednego, głównego konta (oby to się zmieniło do thunderbirda 2 ;/)

Witam.

że może wysyłać tylko z jednego, głównego konta??

O jakim ograniczeniu Ty piszesz ?

Mam na TB 7 kont i wszystko jest obsługiwane !

Hmm chyba mi się lekko pomyliło, albo takie ograniczenie było w Thundebrirdzie 1.5 :wink: W każdym razie w Thunderbirdzie 2.0b2 da się już dla każdego konta osobny serwer smtp… jednak posiadanie wielu kont może być poszlaką to rozwiązania problemu w tym topicu, szczególnie jeżeli szur używa wersji 1.5.* :stuck_out_tongue:

To po co jest opcja : Narzędzia -> Konfiguracja kont -> Dodaj konto

Tylko jedne ?

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 7:45

Zapewniam Cię, mam TB wersja 1.5.0.10 (20070221) i takiego ograniczenia nie ma.

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 7:54

Przecież w TB 1.5.0.10 także można przypisać do każdego konta serwer smtp.

Narzędzia->Konfiguracja kont->(i na samym dole po lewej stronie)Serwer poczty wychodzącej.

Edytujesz SMTP, następnie wchodzisz na nazwę konta i na dole jest wybór SMTP.

No, no odpaliłem Th 1.5 i też jest, heh dziwne, że wcześniej tego nie zauważyłem, no ale sprawdź szur czy masz odpowiednio dobrane serwery smtp do kont: Konfiguracja kont → główne okno jakiegoś konta i na dole: serwer poczty wychodzącej SMTP.

???

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 8:00

Po co się powtarzasz ?

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 8:01

No to teraz już wiesz !

Ludzie mają problemy z SMTP ponieważ TB ma (według mnie) małą niedoróbkę.

Podczas konfigurowania pierwszego konta wszystko jest ok (wpisujemy POP3 i SMTP), natomiast podczas konfiguracji następnych kont SMTP przepisuje się automatycznie z pierwszego konta. Trzeba później zmieniać dla każdego z osobna ale na szczęście robi się to szybko

aha i mam jedno konto obsługiwane przez TB

jeśli wydałeś polecenie:

telnet smtp.wp.pl 25

i nie uzyskałeś połączenia, czyli nie został wyświetlony komunikat:

220 smtp.wp.pl ESMTP

to problem nie dotyczy w ogóle programu Thunderbird.

Coś ci blokuje połączenia wychodzące do portu 25. Albo jakiś firewall, albo moduł ochrony poczty programu antywirusowego, albo administrator od którego masz internet, możliwości może być wiele.