Problem z MS Word 2010

Błednie zaposuje mi pliki. Trzeba najpierw otworzyc MS Word, później otworzyć plik. Program jest legalnie zakupiony, Kupiłem go w Anglii.

Prosze odpowiedzieć co zrobić by normalnie działał

Pozdrawiam Boguslaw

Boguslaw.S ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jaki system? Windows XP/Vista/7?

Jakie rozszerzenia plików Worda? Do sprawdzenia poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na plik Worda >>> Właściwości >>> pozycja o nazwie w stylu “Typ pliku”, a przy niej np. .docx.

W Wordzie w lewym górnym rogu kliknij w kółko Office - Zapisz jako - wybierz jakiś inny format niż zwykle, np. dokument programu Word 97-2003. Plik będzie miał rozszerzenie .doc, a nie .docx (a miałby taki gdybyś wybrał zapis jako Dokument programu Word).

Sprawdź skojarzenia w systemie dla plików *.docx, *.doc itp.

Jeżeli używasz Windows XP to wejdź w Mój komputer >>> na pasku u góry wybierz Narzędzia >>> Opcje folderów >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Typy plików. Oto pomocniczy zrzut ekranu, żebyś zobaczył o jakie okno chodzi,dlatego nie sugeruj się opcjami, które tam są zaznaczone bo dotyczą one zupełnie innego problemu: http://obrazki.elektroda.net/6_1237630184.gif, za: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1263411.html

W przypadku Windows Vista / 7 interesujące Cię opcje znajdziesz w Start >>> Programy domyślne.

dm-T6W9.png

Inna metoda: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/p … likow.aspx

Jeśli masz Win 7/Vista to sprawdź czy Word jest otwierany w trybie administratora? Jeśli tak ustaw by uruchamiał się w normalnym trybie i wtedy spróbuj otworzyć jakiś plik.

Pozdrawiam.