Problem z MsConfig, Laptop działa wolniej

Mam pewien problem, mianowicie kolega polecił mi bym w msconfig zmienił liczbę procesorów na 4 oraz ustawił ram na maksymalny(oprócz 1) mimo że mam 8ram to maksymalnie moge dać tylko 4ram. Również wszystko zaczeło wojniej działać

To ja ci polecę - żebyś wrócił do ustawień oryginalnych, a na przyszłość jeśli ktokolwiek ci powie, żebyś coś przestawił - to najpierw zapytaj innych źródeł o co chodzi, inaczej przewiduję że jak coś przestawisz - to albo nie uruchomi ci się system, albo nawet z Danych zrobią się Szukane …

1 polubienie

Jaki miał być cel takiej operacji że może naiwnie się spytam?

może ten kolega to tak naprawdę cię nie lubi :imp:

Podaj dokładny model laptopa, dokładną wersję Windowsa. Możesz użyć jakiegoś automatu np. https://www.piriform.com/speccy

Model Inspiron 5749, windows 8.1 64 bity

Mówił że komputer będzie działał szybciej bo będzie używać całego ramu

Z ramem to ściema. Jeśli widzi całość to i tak używa. Opcja która włączyłes to blokowanie ramu na maxa podczas uruchamiania (teoretycznie szybciej się laduje) to samo tyczy się cpu, włączyłes wszystkie rdzenie podczas rozuchu. W realu nie ma z tego specjalnych korzyści.

Jeśli zablokował ram na 4GB to to zmień!

Przyspieszyć uruchamianie jeśli wlaczysz rozruch bez interfejsu GUI.

Co do przyspieszenia pracy pc to go poprostu wyczyść i wyłącz niepotrzebne apki przy starcie

Zmieniłeś zaawansowane opcje rozruchu (wyraźnie jest tam napisane), a nie opcje pracy komputera. Wróć do tych ustawień i odznacz w tym okienku wszystkie kratki. Ma być pusto!

@Wiruuus dzienki

@Astor444 globalne ustawienia też? bo ich nie ruszałem od razu były odznaczone

Nie, nie! Globalne powinny być zaznaczone przez sam system i wycieniowane.

Ustawienie max ilości rdzeni przy rozruchu nie jest błędem jesli ma system x64… (mimo że ma nie wielki wpływ na bootup time)

Upewnij się tylko ze nie ogranicza ramu:) to tyle:) i spr czy nie masz za dużo apek na autostart… to może poprawić wydajnosc:)

nie mam dopiero co robiłem format :slight_smile: @Wiruuus