Problem z mulącym się komputerem

mam problem polega on na tym ze wczoraj wyłączyli prąd a ja mialem włączonego kompa nieposiadam ups-a gdy włączyli prąd włączylem kompa. włączył się normalnie ale przy kopiowaniu i nagrywaniu płyty i odczytywaniu płyt się bardzo tnie myslałem że to zrobilo jakieś błędy w systemie ale dzisiaj zainstalowalem windowsa i dalej jest ten problem. Jak ktos wie co to może być prosze o odpowiedz

z gory thx

Zmień tytuł tematu na konkretniej opisujący Twój problem.

Popraw swój post korzystając z polskich liter takich jak “ł, ą, ź, ć”. Od tego komputer się nie psuje. :?

sprawdzenie dysku z pod konsoli Odzyskiwania komenda:

nastepnię sprawdź na jakim kanale pracuje CDROM i jakiego używa Trybu transferu, start-> uruchom-> devmgmt.msc Kontroler IDE ATA/ATAPI -> Pomocniczy kanał IDE-> Ustawiania zaawansowane

włączylem to pojawilo mi się to 603c119a19327929.jpg

Jest dobrze.

juz wiem co jest przyczyna mulacego sie kompa bo mam 2 dyski twarde jeden 80gb i drugi 160 gb i gdy kopiuje z dysku 160 gb to mi wtedy muli komp a gdy kopiuje z 80 na 80 nic sie nietnie i wlasnie gdy wylaczyli prad bylo prowadzone zadanie na dysku 160 gb i sie dysk zepsuł prosze moderatora o zamkniecie tematu

Nigdy nie włączaj kompa zaraz po włączeniu prądu,zwłaszcza jak nie masz zasilacza zabezpieczajacego,ciesz się że tylko dysk Ci się spalił :roll: