Problem z MySQL przy Metro UI

Piszę swoją pierwszą aplikację internetową na platformę Windows 8 i mam pewien problem… 

 

Do komunikacji z MySQLem używam biblioteki MySql.Data.RT.dll, jednak powoduje mi ona konflikty certyfikacji :frowning: Jak mogę to naprawić?

 

Aplikacje Modern(dostępne w Sklepie, bo te “poza” tak naprawdę mogą korzystać z wszystkiego :wink: ) nie obsługują mechanizmów takich jak memmapped files czy named pipes(a tutaj są używane). Najwidoczniej Oracle nie postarało się i to jest wersja identyczna z klasyczną .NET-ową, do tego wywołuje natywne metody(dokładnie te, które są wylistowane), przez P/Invoke, przez co dało się to skompilować i “działa”.

Jest inny sposób na używanie MySQLa pod Modern? :frowning:

Dopóki ktoś(Oracle) tego nie poprawi, to pozostaje zrobić web service udostępniający dane(np. używając WCF) i korzystać z niego. Rozwiązanie jest o tyle lepsze, że nikt nieupoważniony nie będzie mógł zmieniać danych i nie będzie miał bezpośredniego dostępu do bazy. Jeśli to aplikacja dedykowana dla jakiejś firmy, to nie ma sensu się przejmować certyfikacją, bo aplikacja i tak nie wyjdzie(nie powinna wyjść) poza firmę.

Sprawdź czy identyczny problem następuje kiedy aplikacja jest targetowana dla Windows 8, nie dla Windows 8.1 (jeśli masz taką możliwość) - możliwe, że Oracle nie przygotował wtyczki dla platformy 8.1, gdzie zapewne zmieniono jakieś elementy certyfikacji.

 

Parę dni temu wyszła też nowa wersja connectora, 6.8, tej używasz?