Problem z myszą(nie odbija ppm)

Witam,

Kolega ma taki problem z myszka: Wszystko działa dobrze, tylko ppm nie odbija tzn. po upływie ok. 1sek. podnosi się ale tak to działa normalnie, czyli spełnia swoją funkcje. Wiec moje pytanie jest czy jest możliwość naprawienia tego, bo jak dla mnie(tak na zdrowy rozum) zepsuł mu się mechanizm, który odpycha ppm, ten co robi charakterystyczne klik :smiley: Jeżeli istnieje możliwość naprawy to czy to będzię opłacalne(mysz to logitech G5) i czy można to zrobić w zwykłym serwisie czy trzeba do jakiegos konkretnego(gwarancji nie ma)

Pzdr

Wątpię czy da się to naprawić bo ten mechanizm jest bardzo mały, nawet jeśli się da to pewnie taniej by wyszło kupić nową mysz, nowa mysz, zresztą bardziej się opłaci.

Ale tak jak pisałem jemu nie ten przycisk działa tylko, że nie odbija przycisku… Napewno naprawa będzię wyższa niż wydanie 200zł na nową myszke??

Ale on chce mieć G5. Wiec pytam czy jest możliwość tego naprawienia?? Chcecie mi powiedzieć, że taki mały XX kosztuje 200… xD


No, no :x

Asterisk

Otwórz myszkę, przyjrzyj się stykowi pod prawym klawiszem myszy. Naciśnij (na wyłączonej myszy) kilkakrotnie ten ruchomy element na styku i zobacz czy też jest problem z natychmiastowym powrotem. Jeśli styk nie odbija natychmiastowo, to najwyraźniej jego koniec. Możesz go przelutować, widziałem kiedyś takie styki w sklepie z elementami elektronicznymi. Niestety nie wiem jakiej były jakości, być może są to te same chińskie elementy montowane w tanich myszach. Możesz też przelutować styk z innego przycisku tej myszy :slight_smile: o ile masz jakiś przycisk, którego rzadko używasz lub też przeszczepić styk z innej myszki. W G5 z tego co się orientuję montowane są styki japońskie - z górnej półki więc po zmianie na tani odpowiednik efekt może być różny :). Jeśli zdecydujesz się na lutowanie, to pamiętaj aby używać lutownicy punktowej - nie używaj w tym przypadku lutownicy pistoletowej (transformatorowej) - nie dość, że nie nadaje się do tak małych elementów, to jeszcze może uszkodzić niektóre z nich.

Natomiast jeśli styk odbija normalnie, to sprawdź przycisk lub inne elementy, które z nim sąsiadują - być może coś się wyrobiło i haczy.

Ale on tego nie umie zrobić, ja też nie(wiec wole sie nie bawic). Dlatego pytam czy jest sens szukać serwisu, czy nie (w sensie,że żaden serwis tego się nie podejmie w cenie 50zł +/- 20)

Swego czasu miałem podobny problem z myszą (nie Logitech). Okazało się, że nazbierało się trochę syfu i on uniemożliwiał odbicie klawisza.

Jeśli chce zaryzykować to może rozebrać mysz i jak będzie miał mechanizm ppm to wyczyścić go. Sprężone powietrze, benzyna ekstrakcyjna lub inne środki czyszczące chociażby coś do mycia okien.

Ja użyłem tego ostatniego - przycisk prawie pływał, poczekałem chwilkę przedmuchałem i odstawiłem na chwilkę coby obeschło.

Mysz to nie jest urządzenie, które po skończonej gwarancji opłaca się naprawiać w jakimś serwisie. Albo robisz to sam albo kupujesz nową mysz - takie realia. Oczywiście możesz próbować w serwisach RTV, być może jakiś serwis podejmie się tej naprawy ale czy będzie to opłacalne za tą cenę: 50zł */- 20zł - nie sądzę. Naprawa pewnie ograniczy się do przelutowania tego styku pod prawym klawiszem myszki. Serwisy RTV nie mają na stanie takich elementów jak styki do myszy - a nawet gdy Ci taki przelutują to nie wiesz jakiej jakości będzie ten nowy styk… możesz mieć mysz za 250 zł z wlutowanymi chińskimi stykami za 50 groszy / szt lub optyką za 7 zł - jaki w tym sens?

Czemu piszę o serwisach RTV? Bo serwisy komputerowe nie naprawiają pogwarancyjnie myszy - zresztą najczęściej nawet gwarancyjna naprawa polega na wymianie wadliwego sprzętu, rzadko kiedy uszkodzony element podlega naprawie/wymianie.

Podobnie jest z klawiaturami, jak mi padło zawieszenie w klawiaturze Logitech UltraX Premium Edition (gwarancja 36 miesięcy), to otrzymałem nową klawiaturę…

Jest jeszcze jedno wyjście, może jakiś twój znajomy ma choć odrobinkę wprawy lutowaniu i wie gdzie na terenie waszego miasta można nabyć części elektroniczne - zawsze taka osoba może spróbować naprawy.

Podaj dokładny model myszy, najlepiej linka do tego produktu.

Otworzyć mysz w celu przeczyszczenia może każdy - nie wiem czego się boisz :). Jak się zepsuje, to żadna strata - przecież praca z myszą w takim stanie, to nie jest nic przyjemnego.

Jest to mysz Logitech G5 z roku 2007 ten niebieski Taka

A co do tego co pisałeś, Ja się nie znam zabardzo ale skoro sam przycisk działa tylko go nie odpycha to nawet taki za 50gr. będzię go odpychał to co to za różnica, ważne żeby wracał do swojej pozycji… No chba, że to będzię trzeba wymienić nie cześć mechaniczną tylko jakiś układ sterujący no to rozumiem… :smiley:

O ile mi się zdaje masz gware 12 miesiecy ! Apropo budowy myszki…tam nie ma żadnej sprężynki. Przycisk odbija przez to że jak naciskasz to plastik się nagina…taki połączony z obudową. A jak puszczasz do odbija i dlatego myszka wraca. Pozatym pomaga jej mechanizm ten co odpowiada za kliknięcie…wlutowany w płytkę PCP myszki.

O ile mi się zdaje nie przeczytałeś o czym pisałem:D Nie mam gwarancji. Dzięki za wytłumaczenie jak działa przycisk. Kumpel znalazł kogoś kto postara się ją naprawić.

Pzdr