Problem z myszą, po pewnym czasie nie działa

Witam

Mam taki dziwny problem, miałem ponad rok myszkę i działała bez problemu lecz wczoraj nagle migał mi mi laser a dziś po podłączeniu do usb w ogóle się nie zaświecił i mysz nie działała. Sprawdziłem w menadżerze urządzeń i nie było jej tam tak samo jak w panelu sterowania w opcjach mysz.

Więc kupiłem inną także na usb. Podłączyłem i także nie działała wieć postanowiłem przeinstalować system. Mysz (ta nowa) działała przez około 2 h. Ta stara nie ruszyła. I nagle po tym czasie znowu zaczął migać laser i mysz przestała działać. Przekładałem do 2 różnych portów usb i nic. Ale np pendrive działają więc wykluczyłem uszkodzone porty usb,

Co może być tego przyczyną

Witam,

Może zainstaluj sterowniki do płyty głównej/chipsetu,albo po prostu Ci płyta główna siada.

Kumpel ma podobny problem…dziwny można rzec.

Ten kolega musi używać prawego przycisku myszy jako lewy i odwrotnie,ponieważ prawy przycisk nie działa w sensie że trzeba bardzo mocno na niego kliknąć.

Kumpel zmieniał myszki (z 5 chyba miał USB i PS/2) i ciągle to samo.

ale system był instalowany z recovery więc stery są dobre. płyta byłą wymieniany jakiś rok temu bo laptop sam się włączał. A może orientujesz się albo ktoś inny jak to jest jeżeli płyta jest wymieniona to mam znowu gwarancje 2 lata czy już nie

zobacz czy działa u kolegi

A stery do tej myszki instalowałeś ?

to jest mysz za 15 zł więc sterów do niej nie ma. Wszędzie indziej działają mysze tylko nie na tym laptopie, Laptop to lenovo 3000 n100

a inne myszki działają na tym kompie?

jak nie, to może masz w BIOSie coś przestawione?

przywróć ustawienia początkowe i wtedy zobacz…

poszedłem do sklepu i wymieniłem myszkę , teraz ta działa