Problem z myszką A4Tech XL-747H

Witajcie, 

posiadam myszkę taką jak w temacie oraz dużą podkładkę A4Tech X7. Przez ok rok wszystko było spoko i nagle z dnia na dzień mysz zaczęła się dziwnie zachowywać. Na niektórych powierzchniach szarpie lub w ogóle nie działa. Zabawna sprawa, gdyż mysz przestała działać właśnie na tej podkładce i na śliskich powierzchniach. Gdy odwrócę podkładkę do góry nogami, to na tej gumowej antypoślizgowej powierzchni mysz działa jakby nigdy nic. Normalnie mógłbym ją w ten sposób używać, ale ruszając szybko myszą, przesuwam całą podkładkę co jest bardzo irytujące. Próbowałem na różnych DPI i jest to samo, w otworze do sensora nie ma żadnych śmieci. Spotkał się ktoś z czymś takim?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam, 

Mateusz.

spróbuj przeczyścić soczewkę alkoholem izopropylowym (1l - 12zł), mi się mały pyłek dostał, kursor skakał jak szalony i zacinała się przy szybszych ruchach (ten sam model), to jest myszka laserowa i najmniejszy pyłek (nawet od wewnątrz) załamie promień lasera i nie działa tak jak powinno .

Cześć,

 

dzięki za odpowiedź Lamerq2. Zrobiłem jak poleciłeś - nie zadziałało. Nawet rozebrałem ją i sprawdziłem czy w środku wszystko jest ok, lecz nic tam ciekawego nie znalazłem. Wszystko wewnątrz jest bardzo dopasowane i wg mnie nie ma szans żeby tam coś wpadło. Na wszelki wypadek w środku też przeczyściłem, ale działa tak jak działała przed.

 

Wątpię żebym coś wskórał. Chyba trzeba zmienić myszkę :stuck_out_tongue: