Problem z myszką bezprzewodową a4tech(rozłaczanie)


(Marcin Zawi) #1

Witam mam laptopa hp compaq nx 7400 i mysz bezprzewodową a4tech R7-70MD problem polega na tym że w czasie normalnego użytkowania kompa nagle wyłącza mi myszke. A w zasadzie nie myszkę tylko port usb do którego podłączony jest bluthut od myszki. Instalowałem już najnowsze stery od myszki oraz odpowiednie sterowniki bluthut do mojego kompa (ponieważ sam w sobie ma modem bluthuht). Ten wbudowany modem oczywiście nie wykrywa myszki. Mysz testowana na innym kompie działa bez problemu więc problem musi być gdzieś w konfiguracji mojego lapka ale nie bardzo wiem gdzie szukać problemu. W menadżerze urządzeń "USB interfejs HID" pokazuje się jako urządzenie wyłączone przez system (kod problemu 43) po wyjęciu i ponownym włożeniu bluthuta mysz zaczyna normalnie funkcjonować.

Będę wdzięczny na wszystkie rady.

Pozdrawiam


(Piotr Kluzowicz) #2

Jeśli możesz sprawdź czy tak samo się dzieje, jak podłączysz do innych portów USB.


(Marcin Zawi) #3

tak samo jest na wszystkich portach usb na moim kopie :confused: inne sprzęty działają ok tylko ta myszka :confused:

Sprawdzałem jeszcze w usługach tam ten interfejs HID był wyłączony przestawiłem na automatycznie ale nadal nic a nie mogę wybrać włączony bo wyskakuje błąd


(Michaelp128) #4

Jaki błąd?

Włóż płytę z Windowsem do napędu.

Start :arrow: Uruchom :arrow: wpisz sfc /scannow


(Marcin Zawi) #5

właśnie problem w tym że nie bardzo mam płytke win :confused: bo to laptop firmowy a nasze IT stwierdziło że nie potrafi naprawić tej myszki :confused:


(Loczek__16) #6

Do laptopa jest pewnie podpiety odbiornik sygnału dla myszki,w menadzerze zadań, w zakladce zarządzanie energią (dla tego urzadzenia) jest takie okienko jak zezwalaj temu komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczedzenia energi - to okienko powinno być puste tj. odchaczone.


(Marcin Zawi) #7

zrobione nadal nie działa :frowning:

pojawia się błąd podczas przełączania na uruchom :

"Nie można uruchomić usługi Dostęp do urządzeń interfejsu HID na komputerze Komputer Lokalny

Błąd 126: nie można odnaleźć określonego modułu "

Nie bardzo wiem oco Ci chodzi :frowning: menadżer zadań ? nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji