Problem z myszką bezprzewodową Gigabyte


(Tylkonammo) #1

Ostatnio zakupiłem myszkę bezprzewodową Gigabyte M7580 NANO. Spisuje się doskonale poza jednym "ułatwieniem".

Po przytrzymaniu dwóch przycisków myszy przez 3 sekundy zmienia się rozdzielczość (czułość) z 1000 na 500 dpi lub odwrotnie.

Teoretycznie fajna funkcja, ale w praktyce np w grach często trzeba przytrzymać te 2 przyciski i oczywiście przestawia się czułość myszki, co na pewno nie jest pomocne. Dodatkowo napiszę, że nie instaluje się żadnych sterowników do niej (sama przy podłączeniu USB się instaluje). Jedynie we właściwościach myszy w zakładce sprzęt jest pokazane, że został zainstalowany sterownik, poza tym nic nie znalazłem. Więcej informacji technicznych na stronie allegro http://allegro.pl/bezprzewodowa-mini-myszka-gigabyte-m7580-nano-usb-i1690093181.html.

Jeśli wiecie jak wyłączyć tę funkcję chętnie was wysłucham i z góry dzięki.


(Pharun) #2

Spróbuj przeinstalować sterownik na standardowy Windows do myszki. Jak to nie pomoże to popatrz na stronie producenta za sterownikami i może tam będzie możliwość blokowania (wiesz - jakiś pełen pakiet sterowników z panelem do kontroli urządzenia itd). A jak nie to widać to jest funkcja bardziej “mechaniczna” niż “programowa” w myszce i może się nic nie dać z tym zrobić.


(Tylkonammo) #3

Dzięki za pomoc, ale niestety nic z tego. Chyba rozejrzę się za inną myszka bez zbędnych dodatków.