Problem z myszką bezprzewodową?!

Witam!

Mam taki problem. Posiadam już jakiś czas myszkę logitecha m180. Od jakiegoś czasu mam z nią problem na moim netbooku. Mysz nie chce działać, a system twierdzi , że nie rozpoznano urządzenia usb. Jak podłączam do komputera stacjonarnego to myszka działa normalnie. Co może być przyczyną tego?

Hej,

:arrow: A próbowałeś podłączyć myszkę do innego portu USB?

:arrow: Czy inne urządzenia działają na tym porcie USB - w netbooku - poprawnie?

:arrow: Czy myszka zawsze wykrywana jest błędnie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

ad 1 Próbowałem i to samo czyli nie działa

ad 2 Tak działają bez problemu

ad 3 Czasami jakiś czas działa poprawnie, ale jak np wyłączę myszkę wyłącznikiem lub zamknę netbooka to przestaje działać po ponownym uruchomieniu. Problem występuje w xp i win 7 i też win 8(na tych systemach testowałem)

A zobacz czy może masz pęknięty kabel i nie łączy w nie których pozycjach tzn poruszaj kablem żeby diagnozować :).

to jest myszka bezprzewodowa :stuck_out_tongue:

Zobacz czy w wtyczce usb nie zaśniedziały blaszki 4 przeczyść delikatnie denuturatem lub płynem kontakt do potencjometrów i styków.

Zapomniałem dodać, że jak wejdę do menedżera urządzeń to myszka jest normalnie ale w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej jest unknown device a jak w nie wejdę w właściwości to jest “System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)” Może to coś pomoże podpowiedzeniu mi rozwiązania.

Wykonaj instrukcje poprzedniego mojego postu bo moze nie stykać styk data + lub data - w usb , potem wykonamy dalsze jak to nie wypali.

Dodane 09.02.2013 (So) 0:05

http://pcsupport.about.com/od/errorc/a/ … -error.htm

http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr … 73(v=ws.10.aspx

http://www.windowsanswers.net/articles/fix-code43

http://www.google.pl/search?client=oper … el=suggest

Spiderman3 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Hej,

Generalnie urządzeniem, które widoczne jest w menadżerze urządzeń jako myszka, może być touchpad natbook’a. Jeśli nie są do niego zainstalowane dedykowane sterowniki, widoczne jest w systemie jako standardowa myszka. Natomiast błędnie działająca myszka, to właśnie te niepoprawne urządzenie w gałęzi Uniwersalnej Magistrali Szeregowej.

:arrow: Próbowałeś reinstalacji sterowników myszki?

:arrow: Wymieniałeś baterie w urządzeniu?

:arrow: Koniecznie przeczyść styki, zgodnie z tym, co pisał foreste.

Pozdrawiam,

Dimatheus