Problem z myszka na viscie 64bit

witam dzialam na viscie 64bit juz dosc dlugo i ostatnio pojawily sie aktualizacje od microsoftu kwietniowe jakos 7-8 ,do tego czasu wszystko bylo ok myszka dzialala ,jak zakutualizowal sie system po jakis kilku godz gdy wlaczylem ponownie to juz nie mialem kursora od myszki nie dzialala tylko klawiatura i tak jest do tej pory…probowalem w menadzerze wrzucic sterowniki zaktualizowac itp…ale zakazdym razem nie dalo rady…wyskakuje jakis blad ze podczas instalowania sterownikow wystapil blad itp…probowalem roznych sterownikow ale nic nie szlo…a wczesniej wykrywalo mi normalnie bez sterow…a teraz jak podlaczam pod oboejetnie ktore usb czy przejscowke ps/2 to pokazuje to jako niezanne urzadzenie i nic nie moge zrobic…probowalem tez przywrocic system ale nie dalo sie tez;/dodam tylko ze jak wlaczam instalatora visty tak jak do formatowania to jest kursor i dziala mysz…nie wiem co mam juz zrobic zeby dzialala spowrotem…moze ktos z was mi pomoze albo naprowadzi pokolei co robic …z gory bardzo dziekuje …chyba sami wiecie jak ciezko sie poruszac na kompie bez myszy…;/

1.) Masz zainstalowanego SP1 + wszystkie aktualizacje jakie wyszły od czasu ukazania się SP1?

2.) Instalowałęś do myszki oprogramowanie producenta?

3.) Jaka to myszka?