Problem z myszką optyczą

Mój kolega ma probelm z myszą optyczną A4TECH.Myszki w trybie normalnym nie widać, lecz w trybie awaryjnym wszystko jest OK…

Prosze o pomoc :mrgreen: Z góry dziękuje za odp. :mrgreen:

Sprobuj na poczatku usunąć wszystkie sterowniki myszy i zainstalowac nowe…

Ja po przesiadce z normalnej myszy na optyczna, nie mogłem poruszyć wskaźnika… Powodem były właśnie stare sterowniki, które nie obsługiwały nowej myszy (dodam, że obie myszy były a4tech). W trybie awaryjnym skasowalem sterowniki i wgrałem nowe… Po tym zabiegu wszystko chodziło jak trzeba…

Tobie też powinno pomóc…

Próbowałem przeinstalować sterowniki ale i to nie pomogło myszki poprostu w trybie normalnym nie ma na ekranie!! :o

//EDIT:

Grzebałem troche w Menedżerze Urządzeń i znalazłem coś takiego:

To urządzenie nie działa poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować pliku vmouse.VXD , który ładuje sterowniki dla urządzenia code 8.

Gdzie moge ten plik znaleść i gdzie mam go wkleić??

//EDIT:

Znalazłem rozwiązanie oto ono:

http://support.microsoft.com/?kbid=316544

interesujący problem… Jak masz plytke do Windowsa, to sprobuj zainstalowac system jeszcze raz (bez formatowania). Wtedy wszystkie pliki systemowe zostaną zamienione nowymi, uszkodzone naprawione, i nie stracisz też danych…

Być może brakuje plików systemowych i to powoduje nieprawidłową prace systemu…

//EDIT

To tak jak mowilem… nainstalowanie systemu powinno rozwiązac problem… szkoda czasu na ręczne mieszanie w plikach…