Problem z myszką optyczną

Kupiłem nową podkładkę żelową pod mysz optyczną, i kiedy jeżdże kursorem znosi go czasami albo wykonuje niechciane ruchy, jak na to zaradzić. Można kupić jakiś materiał na podkładkę?

ja polecam dosyc gruby papier (nie sliski ) (czysty i bez żadnych rysunków) lub biurko i bedzie oki a podkładek nie polecam bo często sie tak dziac będzie dlatego najlepszy papier

Twój problem polega pewnie na tym że twoja podkładka odbija światło podkładka do myszy optycznej powinna być w jednolitym cimnym kolorze np. czarna lub brązowa. Ja używam zwykłej czrnej sztywnej kartki bloku i jest spoko. Więc proponuję wymienić na czraną(ba nic innego mi namyśl nie przychodzi.)

możliwe ale ja mam biały papier i nic sie nie dzieje

Ona jest kolorowa???

Laser, żeby dobrze działał musi mieć “oparcie”, nie można z nim dobrze pracować na śliśkiej, kolorowej, odbijającej więzkę laseru podkładce. Podkładka musi być jednolitego koloru (najlepiej ciemna) i musi być chropowata, ja używam kartkę ze zwkłego bloku (granatowa) i wszystko działa wyśmienicie :wink:

Ta nowa podkładka żelowa jest odziwo czarna,a tą którą miałem wcześniej była kolorowa (nie było najmniejszych problemów) a wymieniłę ją poporstu bo sie przetarła…