Problem z myszką.. podczas używania Paint Shop Pro 8

Witam!

Mam taki problem… importując zdjecia ze skanera - uzywajac Paint Shop Pro… otwiera mi sie okienko programu ScanGear CS-U, w ktorym wybiera sie jaki fragment zdjecia chce sie zeskanowac… i tu jest problem… myszka zaczyna mi wtedy wariowac… tzn. tak jakby sie zawiesza… tak ze trzeba sie strasznie napocic zeby cokolwiek zaznaczyc… a to jest “dosyć” uciążliwe… :? Wczesniej nie mialem takiego problemu ale uzywalem Photoshop… — Moj system to Win XP. Myszka podpieta jest pod PS/2, a skaner pod USB.

A tak apropo… czy ktos wie czy istnieja sterowniki do skanera: “Canon CanoScan N 650U” pod Win XP… bo nigdzie nie moge znalezc… :? uzywam sterownikow dla Win 2000. Czy istnieja moze jakies sterowniki alternatywne dla tego skanera?

Pozdrawiam!

Sterowniki znajdziesz tu

http://software.canon-europe.com/Scanners/Flatbed_Scanners/CanoScan_N650U473.asp.

Niestety, nie ma sterowników w wersji PL.

Magik, niestety na tej stronie nie ma sterowników… tylko jest np. ten program ScanGear CS-U… i program do… deinstalacji sterowników :? sterowniki mam na plycie dolaczonej do skanera… tylko nie ma tam wersji dla Win XP…(jednak do tej pory sprawdzaly sie te do Win 2000… wiec nie wiem czy to wina sterownikow…) :frowning: moze sa jakies sterowniki uniwersalne? czy program ScanGear CS-U mozna zamienic na inny? jesli tak to jaki?

program ScanGear CS-U to są właśnie sterowniki. Przynajmniej tak można wywnioskować z tego, co tam jest napisane. Na liście Operating system wybierz Windows i naciśnij Go , a przeniesie cię na stronę, gdzie będzie napisane przy ScanGear CS-U “Available Drivers”.

Notabene wersja pod Win 2000 jest też dedykowana dla Win XP.

Może spróbuj ponownie zainstalować ScanGear i sterowniki do myszy dedykowane przez producenta.

Może PhotoShop nie ociążał procesora i pamięci w takim stopniu jak robi to Paint Shop. Sprawdz wykorzystanie procesora i pamięci podczas dziłania tego programu i skanera (ctrl+alt+delete/wydajność)

Zbych1, faktycznie… :shock: podczas dzialania tego programu ScanGear… jeszcze przed zeskanowaniem… uzycie procesora wynosi 100% !!

Sprawdź w menadżerze zadań, czy to napewno ten program aż tak ci obciąża proca. ??

Jeśli używasz równolegle jakiegoś innego programu (poza firewallem i antywirem), zamknij go i zobacz, czy będzie tak samo.

Magik, np. na samym poczatku gdy wlaczam Paint Shop Pro, jest 100% zuzycia procka i taki sam “efekt myszy” :? ale… kolejna ciekawostka… sciagnalem sobie taka gierke “fiat panda fun racer”:wink: samorozpakowujacy sie plik… i podczas instalacji bylo to samo - 100% zuzycia… nie wiem dlaczego mi sie czasem dzieje cos takiego… :?