Problem z myszką, staje (zawiesza się), zamiast jednego klik

Witam, mam następujący bardzo denerwujący i przeszkadzający mi w pracy problem. Mianowicie już od dłuższego czasu zdarza się sporadycznie, że szczególnie w wypadku dużego obciążenia procesora (praca wielu programów lub dużej liczby obliczeń) kursor staje w miejscu i nie da się go ruszyć. Zwykle włączam wtedy opcję myszy zdalnej (kieruję myszą za pomocą klawiatury), ale to nie zapewnia komfortowej pracy. Czy jest to wina oprogramowania (wszystkie ustawinia standardowe) czy wina myszki (jako urządzenia). Mam też drugi problem, który pojawił się około 2 tygodni temu i nie wiem jak go rozwiązać. Czytałem, że może być to wina sprzętu. Myszka czasem klikając raz klika dwa razy np. gdy zamykam jedno okno to drugie za nim też zostaje zamknięte. No i np. w Excelu (w którym to przeszkadza najbardziej) mam problem z zaznaczeniem obszaru (kilku komórek), gdyż zamiast zaznaczyć komórkę wchodzę do niej z możliwością edycji zawartości. Mam też problem z zaznaczeniem tekstu gdyż w połowie zaznaczania np. od prawej do lewej strony znika zaznaczenie prawej połowy tekstu a zostaje zaznaczenie tylko lewej strony aż do kursora. Przepraszam za tak długi post, ale mam pytanie czy wymiana myszki pomoże?

Reklamuj mysz puki jest na gwarancji lub kup nową. Miałem to samo ale po wymianie myszy jak ręką odjął.

Chyba będę musiał kupić nową. Mysz stara więc już dawno po gwarancji. Dzięki za pomoc.

Pawello15 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978