Problem z myszką, strzałka nie rusza się na podkładce, jak jest myszka

Mam problem z myszką laserową(logitech), jak mam podkładka, to strzałka ledwo rusza się, a jak nie ma podkładki, to jest dobrze. Co mam zrobić?

Tak nagle się to stało? Podkładka jest gładka czy ma wzór? Niektóre myszki laserowe działają źle na podkładkach ze wzorem i bardziej wolą gładkie powierzchnie.

2 dni temu, to się zrobiło, podkładka ma wzór, coś na wzór logo nvidii, chropowate.

Przeczyść ją, może są jakieś na niej zabrudzenia, plamy itp. Obróć o 90 stopni by zobaczyć jak myszka się zachowa gdy zmieni sie układ wzoru.

1 polubienie

I sprawdź baterię, jeżeli mysz jest bezprzewodowa.

1 polubienie

To na znaczy, czym przeczyszcić?

Podkładka biała czy ciemna. Jak ciemna to więcej światła absorbuje i przy niskim napięciu baterii może być problem. Myszkę reanimować założyć nową bateryjke i białą podkładkę :grinning:

Podkładkę. Skoro na normalnej powierzchni myszka działa ok a na podkładce źle to może oznaczać że wzór na podkładce zakłóca pracę czujnika, podkładka jest brudna (chociaż ty tego nie widzisz to może są jakieś drobne plamy, trochę tłuszczu itp). Sprawdziłbym też na innej podkładce działanie myszki.

Mysz przewodowa.

Aha, nie mam innej podkładki.

To obróć podkładkę górą do dołu i zobacz jak będzie pracowała mysz dolnej stronie podkładki.

Niestety nie obrócę, bo, tam jest powłoka anty poślizgowa.

Nie zmieniłeś przez przypadek czułości myszy?
Większość myszy ma po naciśnięciu środkowego przycisku zmianę DPI.

Czyli gdzie to jest?

Kliknij na scrolu, tam gdzie przewijasz zawartość góra - dół.

Niestety nie

A ta myszka w ogóle jest sprawna?
Sprawdziłbym ją na innym kompie albo laptopie.

Bez podkładki działa, przecież.

To powąchaj tę podkładkę, może już śmierdzi…

Nie zaszkodzi jak dasz zdjęcie, narysuje Ci ktoś może sekcje gdzie próbować masz jeździć myszką jak te logo nie zakrywa ponad 90% jej powierzchni.

Co do mycia to może przetrwa zimną kąpiel pod bieżącą wodą w umywalce z odrobioną „mydła” i potem niech wyschnie.

Jak sam nie możesz podkładki obrócić/umyć to poproś sąsiada/rodzinę/opiekę społeczną.

Bardzo opcjonalnie ocen jakość blatu biurka, jak mysz nie jest stara to powinna działać nieźle bez niej i czymś innym stabilizuj nadgarstek.

Wyczyściłem i nic.