Problem z Myszką USB i Win 7 na laptopie

Cześć.

Nie mam już pomysłów jak to naprawić.

Kupiłem jakiś tydzień temu myszkę USB firmy a4tech x750 red fire, a na laptopie od miesiaca mam windowsa 7, niby wgrane mam wszystkie sterowniki.

No i problem jest taki ze myszka raz działa raz nie. W tle słychać dzwięk podłączania o odłączania urządzeń. Wydawało mi sie że problem w sterownikach, to odinstalowałem i jeszcze raz wszystko zainstalowałem, myszka działała do czasu kolejnego uruchomienia. Potem zrobiłęm update biosa, nic to nie dało. Myszke zostawiłem podłaczoną do komputera na 30 min i o dziwo działa. Troche nie rozumiem czemu sie tak dzieje. Proszę o pomoc w problemie bo czekanie 30 min na myszke jest lekko uciążliwe a na tp cieżko sie pracuje.

Sprzęt:

Toshiba Satellite A300 1ED PSAG4E

Mysz: A4Tech x750 RED FIRE Oscar


Edit: w menedżerze mam jakieś dwa podstawowe urządznia systemowe i nie mozna ich zainstalowac, co to moze być, może to jest przyczyną?

Pewnie coś z kablem. Sam miałem ten problem a te myszki mimo, że dobre to jednak tandetne…

spróbuj zmienić podłączenie na inny port USB, przeczyść je z kurzu który niewątpliwie tam się gromadzi.

ewentualnie odinstaluj mysz w menedżerze urządzeń.

mam model X748 i przy pierwszym podłączeniu też był problem. zainstalowała się ale nie działała, dopiero trzeci restart komputera pomógł.

win 7 pro x64

DiamondBack: właśnie byłem u kolegi, podłączyłem myszke do jego komputera (win XP) i wszystko było ok. Myszka działała po każdym uruchomieniu. Wiec winię windowsa.

piotras2009: Starałem się, może robie coś źle.

A myszka raz działa raz nie, np. teraz działa.

Denerwuje mnie to, ma ktos jakis pomysł?

Dodane 25.10.2010 (Pn) 16:18

Rozwiązałem problem restem biosa i odinstalowaniem wszystkiego co dotyczyło USB.

Po ponownym uruchomieniu wgrałem sterowniki Oscar oraz podmieniłem “Urządznie zgodne z HID” na “A4tech USB Mouse”

Myszka działa znakomicie.

Dodane 05.11.2010 (Pt) 22:45

Znowu problemy z myszką. To samo co było wcześniej. :cry: