Problem z myszką - zacina się

Witam!

 

Mam laptop, pod który mam podłączoną myszkę, która się zacina. Myślę, że to wina podkładki chłodzącej pod, którą jest podpięta, ponieważ gdy wyłączę przyciskiem na niej wiatrak myszka chodzi poprawnie, natomiast gdy wiatraki są włączone myszka od czasu do czasu zaczyna zacinać i muszę rozłączyć całą podkładkę, żeby działało. 

 

Zna ktoś może rozwiązanie? Nie mogę przełożyć myszki do innego portu, ponieważ wszystkie są zajęte, a jakbym chciał podłączyć dysk zewnętrzny pod podkładkę to nie będzie działał.

 

P.S Dodam tylko, że podkładka jest podłączana przez obustronne usb. Tzn. kabel ma z obu stron takowe złącza.

Znaczy to tyle że podkładka nie daje prawidłowego napięcia na tym porcie USB…

Rozwiązanie najlepsze to nie obciążać tak laptopa - wtedy podkładka będzie zbędna…

Ja mam takie głośniki - logitech audiohub i z racji osobnego zasilacza nie mam problemu ze złączami, ale też nie używam podkładki…

 

A czy jakbym rozłączył diody, bo ona ma tam takie podświetlenia, to mogłoby pomoć?

Wątpię żeby to pomogło

 

 

Ciężko konkretnie Ci coś doradzić - podaj model tej podkładki i może wrzuć jakieś zdjęcie zestawu - coś się pomyśli…

 

Moja podkładka to Msonic MQ-1754. To jest ten model http://images.morele.net/full/517706_0_f.jpg.

 

A jeśli chodzi o zestaw to podłączam pod nią mysz Natec Genesis G55, a samą podkładkę pod port USB 2.0 w laptopie. 

 

A z tym zdjęciem to o co Ci dokładnie chodzi? 

 

P.S Coś mi się wydaje, że po prostu myszka wymaga za dużo, bo inna, mniejsza myszka działa normalnie. Zauważyłem też, że z tą małą myszką sam wiatrak w podkładce szybciej się kręci.

Sprawdź po pierwsze napięcie na tym wyjściowym gnieździe USB przy włączonej i obciążonej podkładce… Następnie podaj w jakich granicach się ono zawiera…

 

Możliwe, że “brakuje prądu” dla myszki (jeśli chcesz spróbuj te diody rozłączyć, zawsze to jakiś teoretyczny zysk - tyle, że tu wszystko zależy od konstrukcji podkładki)

 

Sama podkładka nie jest jakimś produktem z wyższej półki i możliwe zatem jest, że mówiąc najogólniej “nie wyrabia”…

 

Co do zdjęć chodziło mi o to żebyś zobrazował całość bo nie rozumiem stwierdzenia “wszystkie porty są zajęte”… Ponieważ lapek nie powinien się grzać - warto by rozebrać sprzęt wymienić pastę i termopady a przy okazji wyczyścić chłodzenie… A drugim rozwiązaniem będzie USB HUB z własnym zasilaniem…

 

Z tymi portami to chodziło mi o to, że mam tylko dwa porty USB w laptopie, jeden z jednej strony, 3.0 do którego podłączony jest dysk zewnętrzny i drugi port z drugiej strony, 2.0 z podłączoną podkładką.

 

Dzięki za pomoc, oddam go do specjalisty żeby wymienił te wszystkie rzeczy i zobaczymy. Jeśli dalej się będzie grzał to po prostu poczytam o podkładkach i kupię jakąś lepszą, albo ten USB HUB. Wolę nie kombinować, bo się nie znam na tym.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc! 

I jak się sprawa zakończyła ?

Dałem specjaliście żeby mi wymienił tą pastę i te termopady, po drodze kupiłem USB Hub i inną podkładkę, podłączam pod “rodzielnik” USB i działa wszystko.

Oby służył sprzęt jaknajdłużej.