Problem z myszką

Proszę o informację dlaczego po zainstalowaniu nowego systemu- win 98 SE nie jest wykrywana myszka. Wszystko ladnie jest instalowane i wykrywany inny sprzęt a myszka nie. :o Cały czas mam informację,że brak podłączonej myszki ,zaznaczam że płyta jest AT i mysz podłącza :frowning: m pod com 1 lub com 2.

A w czasie instalacji systemu mysz działała?

Może po prostu padła.

Niestety ala nie działała ale zmieniłem na dwie inne i to samo, może coś w diosie ale mam ustawione na default. Dzieki :frowning:

Sprawdź myszy na innym kompie, możliwe że padała PS2 na płycie głównej, a na com to chyba trzeba przełączyć w BIOSIE. Jak to nie pomoże spróbuj myszy na USB.

a gryzoń jest jakiś na wypasie?? (dostałęś do niego jakieś stery??)

odłącz go i zobacz czy żaden “bolec” w wtyczce nie jest uszkodzony podobnie przy kompie. zobacz dobże może w ps2 została ci niespodzianka… (w formie bolczyka…)

a czy nie masz czasem wylaczonych w biosie portow com? ewentualnie zmienn w biosie (jak jest mozliwosc) ustawienia tych portow.

moze to jest przyczyna.

Sprawdź czy są w biosie włączone COM1,2 - menadzer urządzeń i zobacz czy są zainstalowane porty komunikacyjne COM 1 i 2 i działają poprawnie - jak są i dalej mysz nie działa,to zobacz podpięcie portów taśmami do płyty, może ruszyłeś kable i brak styku,albo wtyczkę portu założyłeś odwrotnie do gniazda płyty.

Masz mieć typowe myszy serial(na COM) nie na przejściówce PS2/COM.

Często myszy PS2 na przejściówce COM stare płyty nie obsługują.

Oczywiście myszy sprawne.

Dzięki dla wszystkich a szczególnie dla STEFE , chodziło właśnie o BIOS. miałem złe ustawienia. Pozdrawiam Wszystkich którzy mi pomogli! !!