Problem z nagłośnieniem przestrzennym do kompa


(Somebody000) #1

Witam

Podlaczylem do kompa zestaw kina domowego skladajacy sie z 5 glosnikow i amplitunera. Moja karta dzwiekowa posiada mozliwosc obslugi takiego sprzetu, jednak po podlaczeniu glosnikow do odpowiednich gniazd, zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania i ustawienu w opcjach systemowych glosnikow surround jako docelowego zrodla dzwieku, dzwiek slychac jedynie z dwoch przednich kolumn. A wszystkie polaczenia sa wykonane prawidlowo, bo kiedy wlaczam radio w amplitunerze, pracuja wszystkie kolumny. Co ciekawe kiedy wykonuje test glosnikow w programie dolaczonym do karty dzwiekowej, podczas testowania kolumn jedna po drugiej dzwiek slychac rowniez tylko z kolumn przednich, ale kiedy testowane sa wszystkie glosniki na raz - pracuja wszystkie :confused: . . .

Z gory dzienx za pomoc.


(jarekm26) #2

podaj model karty dźwiękowej....


(slawex1983) #3

Potrzebny jest sygnał 5.1, żeby dźwięk było słychać we wszystkich głośnikach lub karta dźwiękowa z obsługą Dolby Pro Logic IIx. Niektóre modele posiadały opcję klonowania przodu na kanały surround.


(Somebody000) #4

Karta dzwiekowa jest zintegrowana z plyta glowna. W menedzerze urzadzen nazywa sie SoundMAX Integrated Didital HD Audio. Model plyty to: ASUS M2N32-SLI DELUXE.

Slawex - tylko jak ten sygnal uzyskac?


(jarekm26) #5

być może ta karta nie potrafi klonować sygnału np. mp3 w locie, skoro ustawienia systemowe są w porządku,

kiedyś miałem to samo na integrówce AC'97 Realteca, rozwiązaniem był zakup Sound Blastera Audigy SE,

tam nie ma z tym najmniejszych problemów...


(slawex1983) #6

Możesz uzyskać dźwięk 5.1 w Winampie korzystając z wtyczki AT Surround. Wiem, że marne pocieszenie. Nie znam Twojej karty dźwiękowej, więc nie pomogę. Jeżeli masz Viste to sprawdź panel sterowania\sprzęt i dźwięk\zarządzaj urządzeniami audio i tam wejdź do właściwości głośniki. Może znajdziesz odpowiednią opcję.


(Somebody000) #7

tak czy inaczej dzieki za pomoc.

dziwi mnie tylko to, ze jak ustalilismy karta nie moze odtwarzac dzwieku przestrzennego, mimo ze jest do tego przystosowana... :?