Problem z nagłośnieniem przestrzennym do kompa

Witam

Podlaczylem do kompa zestaw kina domowego skladajacy sie z 5 glosnikow i amplitunera. Moja karta dzwiekowa posiada mozliwosc obslugi takiego sprzetu, jednak po podlaczeniu glosnikow do odpowiednich gniazd, zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania i ustawienu w opcjach systemowych glosnikow surround jako docelowego zrodla dzwieku, dzwiek slychac jedynie z dwoch przednich kolumn. A wszystkie polaczenia sa wykonane prawidlowo, bo kiedy wlaczam radio w amplitunerze, pracuja wszystkie kolumny. Co ciekawe kiedy wykonuje test glosnikow w programie dolaczonym do karty dzwiekowej, podczas testowania kolumn jedna po drugiej dzwiek slychac rowniez tylko z kolumn przednich, ale kiedy testowane sa wszystkie glosniki na raz - pracuja wszystkie :confused: . . .

Z gory dzienx za pomoc.

podaj model karty dźwiękowej…

Potrzebny jest sygnał 5.1, żeby dźwięk było słychać we wszystkich głośnikach lub karta dźwiękowa z obsługą Dolby Pro Logic IIx. Niektóre modele posiadały opcję klonowania przodu na kanały surround.

Karta dzwiekowa jest zintegrowana z plyta glowna. W menedzerze urzadzen nazywa sie SoundMAX Integrated Didital HD Audio. Model plyty to: ASUS M2N32-SLI DELUXE.

Slawex - tylko jak ten sygnal uzyskac?

być może ta karta nie potrafi klonować sygnału np. mp3 w locie, skoro ustawienia systemowe są w porządku,

kiedyś miałem to samo na integrówce AC’97 Realteca, rozwiązaniem był zakup Sound Blastera Audigy SE,

tam nie ma z tym najmniejszych problemów…

Możesz uzyskać dźwięk 5.1 w Winampie korzystając z wtyczki AT Surround. Wiem, że marne pocieszenie. Nie znam Twojej karty dźwiękowej, więc nie pomogę. Jeżeli masz Viste to sprawdź panel sterowania\sprzęt i dźwięk\zarządzaj urządzeniami audio i tam wejdź do właściwości głośniki. Może znajdziesz odpowiednią opcję.

tak czy inaczej dzieki za pomoc.

dziwi mnie tylko to, ze jak ustalilismy karta nie moze odtwarzac dzwieku przestrzennego, mimo ze jest do tego przystosowana… :?