Problem z nagraną płytą DVD

Witam!

Piszę do Was, drodzy userzy z bardzo dziwnym problemem, otórz: nagrałem plytę DVD, z prędkością 8x, wszystko było ładnie, czysto, bez najmniejszych problemów, a jednak. Kiedy po ukończeniu nagrywania (trwalo to okolo 15min) wyjąłem płytę aby objezec efekt pracy nagrywarki, ty tez wszystko , bylo normalnie, tzn. płyta ma zmieniony odcień warstwy magnetycznej, czyli wszystko wydaję się znów w porzadku. Ale kiedy włożylem z powrotem płytę do napędu, aby obejżec efekty tym razem z poziomu zapisanych na płycie danych ku mojemu zdumieniu nic tam nie zobaczyłem. Co więcej, wszystkie programy do analizy płyt raportują, że płyta jest pusta.

Sam nie wiem co robic, oczywiscie moglbym sprobowac nagrac te dane jeszcze raz, ale chcialbym sie dowiedziec co sie stalo.

To jest barwnik, który zostaje “wypalony” wiązką laserową a nie podłoże magnetyczne.

Płyty DVD mają czasami to do siebie, że nagrywane z wyższymi prędkościami robią takie niespodzianki - szczególnie te tańsze (nie ważne, że certyfikowane do prędkości 8x). Nawet jeśli zaznaczych żeby nagrywarka wypalała x8 to w czasie nagrywanie kilka razy dokonuje analizy nagranych danych i automatycznie dostosowuje prędkość zapisu i moc lasera. Tak więc to nasze x8 robi się x4.

Popróbój z mniejszymi prędkościami.

kazuio dzieki za rozjasnienie sytuacji, ale moje pytanie: czy jest opcja nagrania jej jeszcze raz poniewaz jest to plyta DVD+R RW ale tak jak wspominalem wszytkie znaki na monitorze komputera od programow wskauja ze plyta jet czysta tak wiec nie moge jej wyczyscij, i tu sie pytam czy moge normalnie nagrac na niej jeszcze raz, cze ten barwnik zmieniajacy odcien nie bedzie powodowal jakis bledow z laserem??

Jak już zmieniła odcień to znaczy, że możesz traktować ją jak zapisaną.

Czyli w tej sytuacji możesz spokojnie ją wyrzucić.

kazuio wielkie dzieki za pomoc :spoko:

Dobra rada: Wyrzuć płytę RW.

i tu sie wtrącę bo miałem identyczna sytuacje i po prostu dane z płyty usunąłem przez nero.i płyta jest dobra

A kto pisze o płycie RW?

ja

:slight_smile:

Korsaż

otoz przez nero nie usune jej zawartosci poniewaz raportuje ze plyta jest pusta, czysta

mi też tak raportowało a jednak usunąłem

832308b77ffb0c99m.jpg

:?

tam masz szybkie i całkowite mi tylko całkowitym poszło

b947571a134f984fm.jpg

znów skucha

To spróbuj innym programem skasować np Alcohol 120%.

Jeżeli masz Alkohol to > plik > opcje > emulacja > odznacz ignoruj typ nośnika (ATIP).

ASPI i DMA, poczytaj i zastosuj, szczególnie DMA.

qrczak13 naprawde wielkie dzieki za pomoc, zrobilem tak jak bylo w tym linku, ale:

b39acf2975c51089m.jpg

mam nauczkę - nie oszczędzaj na plytach !!