Problem z nagraniem AudioCD w Nero

Witam, mam problem z nagraniem AudioCD. Kupiłem płytę najpierw Verbatim, teraz TDK. Nagrywam w Nero 7 StartSmart, wybieram Make AudioCD. I tu jest problem. Prędkość zapisu minimalna jest 10x (1500kb/s) i nie mogę zejść na 4x jakbym chciał. W opcjach CDA jeszcze jest możliwość sterowania prędkością odczytu i tutaj można juz 4x. Jak mam nagrać dobrze te Audio CD, żeby było 4x ?

Dlaczego chcesz zejść z prędkością nagrywania poniżej x10? Wiem, że zaleca się nagrywać jak najwolniej, ale nie jest to bezwzględny wymóg.

To z jaką prędkością możesz nagrywać jest zależne od płyty i nagrywarki i czasami od programu do nagrywania. Sprawdź dla testu CDBurnerXP.

Twój zestaw ma tak a nie inaczej i tego nie zmienisz.

Bo potrzebuję do radia samochodowego płytkę nagraną właśnie tak. Da się jakoś to nagrać w prędkości x4 ?

Szybciej nagranych nie odtwarza? Nie wierzę.

Inna płytka, inny program, inna nagrywarka i wszelkie kombinacje tych trzech elementów. Nie gwarantuje powodzenia.

Tak, tylko nie korzystaj z Nero StartSmart. Uruchom Nero Burning ROM i wybierz Audio CD.

Byłem nawet w sklepie Car Audio i koleszka w sklepie miał identycznie w radiu Alpine. Przy x10 nie chodziło, x8 przycinało, x4 chodziło czysto.

Jak odpalam Nero Burning ROM przed wrzuceniem płytki to mogę wybrać x4. Wrzucam płytkę AudioCD i jest tylko 10x. Nie może być, że zła płyta bo kupiłem dwie najlepszych firm.

Dlaczego używasz płytki AudioCD? Użyj normalnej płyty CD-R.

Dopuszczalne prędkości nagrywania są zakodowane w płycie na etapie jej produkcji, nagrywarka je odczytuje i na tej podstawie ustawia szybkość nagrywania.

Do muzyki AudioCD jest najlepsza. Oryginalne płytki działają idealnie, więc polecono mi płytki AudioCD

Nie musi to być prawdą. I bardzo często nie jest.

Wyszukane na szybko, innego źródła nie chce mi się szukać:

http://zapytaj.com.pl/Category/001,003/ … ania_.html

Płyty AudioCD są droższe ze względu na prawa autorskie - zawierają opłatę dla wydawców fonograficznych. Stacjonarne nagrywarki AudioCD nie przyjmują innych płyt - wymuszają użycie droższych płyt aby zapłacić haracz dla wytwórni.

PS. Inne wyjaśnienie:

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9867780

Nie nagrywaj na szybkich płytkach z tak wolnymi prędkościami, bo uzyskasz efekt odwrotny do oczekiwanego. x4 było dobre gdy na rynku miałeś CD-R z prędkością zapisu do x8, x12 max (w skrócie: szybka nagrywarka = mocniejsza emisja na nośnik który jest przystosowany do krótszej ekspozycji na światło lasera). Ja wypalam AudioCD, pod wieżę Technicsa, na płytach z indeksem prędkości x52 z prędkością x12 czy nawet x16 (w zależności którego napędu używam) i wtedy uzyskuję najlepsze rezultaty. Pamiętaj też o tym że różne odtwarzacze, różnie tolerują dane nośniki CD-R i tu sztywnej reguły nie ma.

Płyty AudioCD to był jedynie marketingowy wkręt dla “audiofilów” (płytki były oczywiście odpowiednio droższe). Jak się często okazywało na tych płytach powstawało podczas nagrywania więcej błędów niż na zwykłych CD-R. Teraz ciężko je spotkać bo nikt poważny tego nie kupował. Ważny jest nośnik, u mnie dla przykładu najlepiej podpasowały Verbatimy choć obecne mają kiepskie zabezpieczenie przed zarysowaniem (najlepsze z najlepszych, to były Metal AZO Verbatima z niebieskimi spodami, mam kilka ponad dziesięcioletnich, do dzisiaj dnia, jak najbardziej do odczytu pomimo że kilka jest dość mocno porysowanych).

Wszysto rozumiem, ale nagrywałem także na x52 z prędkościa x16 i były problemy tego typu, że raz czytało a raz nie. W gruncie rzeczy ciągle ERROR, a oryginalne działają bez zarzutu.

http://www.dobreprogramy.pl/MediaMonkey … 12853.html

Tym programem nagrywałem kiedyś płyty z prędkością 4x

Wersja free miała ograniczenie prędkości nagrywania właśnie do 4x

i takie płyty chodziły mi na każdym sprzęcie.

@koniczek3 w takim przypadku doszukiwałbym się problemu raczej z nagrywarką lub softem (ja akurat AudioCD nie wypalam w Nero ze względu na jego drobne ułomności),

Druga sprawa nie piszesz na jakim sprzęcie chcesz to AudioCD odsłuchiwać.

p.s. poszukaj ewnentualnie jakiegoś update do firmware twojej nagrywarki (często oferują rozszerzenie kompatybilności o nowe nośniki, nowe strategie wypalania)

No tak nie zauważyłem, jednak dalej pozostaję przy swoim że palenie na tak niskich prędkościach nie pomoże. Prawdopodobnie napęd w jego odtwarzaczu jest wybredny/kiepski jeśli chodzi o CD-R. Pozostaje poszukać nośnika który będzie tolerowany.