Problem z nagraniem filmu

(Darek910) #1

Witam mam problem zkopiowalem film na dysk twardy za pomocą kopiuj/wklej i teraz jak go wypalam na płycie nie jest otwarzany na DVD czy jest na to jakaś rada ? ( nie posiadam już tego filmu na płycie )

(Cedar) #2

Napisz to jeszcze raz po polsku bo nic z tego zrozumieć nie można.

PS. "zkopiowałem" ??

(Darek910) #3

skopiowałem film z płyty na dysk twardy przy pomocy kopiuj/wklej, teraz jak wypalam płytke i wkladam do DVD stacjonarnego to otwarzacz nie widzi płyty,

(Cedar) #4

No teraz lepiej. W jakim formacie był film źródłowy? DVD, czy inny? Jakie pliki skopiowałeś? Podaj więcej szczegółów.

(Łukash) #5

Płyt dvd nie kopiuje się przez kopiuj/wklej tylko robisz to np w Nero(DVD Copy) i ten obraz wypalasz na płytę.

(Cedar) #6

A to dlaczego? Wiele filmów tak skopiowałem (i nie tylko w ten sposób) i jakoś nie mam z nimi żadnego problemu, ważne aby zachować strukturę katalogów. Gdybym miał kombinować jakimiś obrazami to by mi się odechciało kopiowania.

(Darek910) #7

teraz wiem że najlepiej jest zrobić obraz płyty ale czy mogę jakoś nagrac ten film na płytke by działa na DVD

(Łukash) #8

cedar , Nie wiem jak się zachowuję strukturę katalogów.....Też tak kiedyś robiłem i płytka po prostu nie "bootowała".

(Cedar) #9

Nie trzeba robić obrazu płyty!! Podaj jakie pliki skopiowałeś? Czy to jest film w formacie DVD?

Obaj poczytajcie sobie np. tu:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvd_strukt/

nagranie-filmu-dvd-struktura-katalogow-jak-dvd-t351318.html

(Łukash) #10

Na jedno wychodzi czy kopiujesz jak mówisz ręcznie ,ja to robię w programie :wink:

(Darek910) #11

zaraz spróbuje przekopiowac tylko jeszcze jedno pytanko czy mam tworzyc DVD - video czy płytę z danymi DVD

(Cedar) #12

Jeśli są to wszystkie pliki, które były na płycie (ifo, vob, bup) to wystarczy, że komplet wrzucisz do folderu VIDEO_TS i ten folder (a nie same pliki z tego folderu) nagrasz na płytę jako dane.

Jak nie wiesz jak to ma wyglądać to przeczytaj linki, które podałem wcześniej lub weź kupną płytę DVD z filmem i za pomocą "eksploruj" zobacz jak nagrane są w niej foldery i pliki.

(Darek910) #13

W katalogu VIDEO_TS sa następujące pliki : VIDEO_TS.BUP, VIDEO_TS.IFO, VIDEO_TS, VTS_01_0.BUP, VTS_01_0,IFO, VTS_01_0, WTS_01_1, aż do VTS_01_5 i takie pliki kopiuje

(Cedar) #14

No i ten cały VIDEO_TS ze wszystkimi plikami nagraj jako dane. Jeśli nic nie schrzanisz to będzie OK.

PS.Jeśli brakuje któregoś pliku to płyta nie wystartuje lub będą problemy przy odtwarzaniu.

(Darek910) #15

dziekuję za pomoc wypalenie się udało ( ciekawe co żle robiłem ) film mogę oglądać na stacjonarnym DVD

(Cedar) #16

No to porównaj teraz obie płyty. Może któregoś pliku brakuje lub nie nagrałeś ich w folderze o nazwie Video_TS?

(Darek910) #17

Po porównaniu obydwie płytki maja takie same pliki po 11 z tymi samymi nazwami oraz wielkościami plików i sa w folderze VIDEO_TS

(Monczkin) #18

darek9 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

(Karolekc5) #19

Z tego co pamiętam oryginalnej płyty nie skopujesz plików, trzeba użyć any.. żeby to zrobić.

Jeśli są to płyty DvDR to tak

Wystarczyło by skopiować same pliki VOB czyli w których wideo jest zawarte i odtwarzacz powinien je wychwycić, tyle ze bez bajeranckiego menu filmu :smiley:

Można z plików na dysku HDD zrobić samemu płytę DvD