Problem z nagraniem Knoppiksa

Mam pewien problem z Linuxem Knopix. Sciagnałem go 3 dni temu. Po ściagnieciu rozpakowałem archiwum z Knopixem. Nastepnie wypaliłem rozpakowane pliki na CD. Ustawiam w Biosie zeby startowało z CD-romu i nic. Wogóle nie widzi płyty z Linuxem :confused: i normalnie zaczyna ładowac sie windows. W Windowsie płyte odczytuje…

Prosze o pomoc. Z góry wielkie Thx :slight_smile:


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Z tego co wiem, to Knoppix ściągasz jako obraz płyty *.iso. Nic nie wypakowujesz. Otwierasz program do nagrywania płyt (np.: Nero) znajdujesz opcję “Nagraj plik obrazu”, wskazujesz ściągnięty plik *.iso z linuksem i wypalasz płytę.

Jesli tak wypalona płytka nie zastartuje, to może znaczyć, że plik był uszkodzony i trzeba ściągać ponownie.

Tak jak pisze lanlin Knoppix to jednopłytowa bootowalna wersja linuxa i ściągasz ją jako obraz , a nie jako archiwum.

Czasem tak się zdarza (przynajmniej u mnie), że Winrar niektóre typy obrazów kojarzy jako rozrzeszenie archiwów.

To u mnie chyba tez tak było :confused: Nagram teraz płytke tak jak mówił lanlin I zobacze czy ruszy.

Złączono Posta : 30.01.2006 (Pon) 21:58

Ok. Teraz działa :smiley: wielkie thx;) Mam jeszcze 1 pytanie. Jakiego Linuxa najlepiej zainstalowac na kompie: Duron 1000Mhz, 128MB ram, Seagate 60Gb 5400 Rmp 2MB cache i grafika Riva t2t 32MB . Mam na mysli Mandrive 2006, poniewaz jestem “zielony” w Linuxie a słyszałem ze jest ona najlepsza dla początkujacych, ale nie wiem czy jest to dobry wybór…

Mandriva jest dobra dla początkujących. Sam mam Mandrivę 2006 jako drugi OS.

A chodziła by stabilnie i bez zawiech na moim sprzecie? Jak u ciebie chodzi misterdam i jaki masz sprzet?

No sprzęt mam trochę lepszy, procek Sempron 2500+, DDRAM 512 Mb, grafika 64 Mb.

Ale myślę że powinna chodzić, jeśli coś będzie nie tak, możesz trochę pozmieniać ustawienia. Z wyglądu Mandriva 2006 jest bardzo podobna do Windowsa i nie powinieneś mieć problemów z konfiguracją.

No chyba nie troche :stuck_out_tongue: To jeszczeraz Thx, ale mam jeszcze jedno pytanie:P Czy opłaca kupowac sie Mandrive na Allegro? Widziałem ze sa nawet po 10zł a w koncu nie jest to jakas wygórowana cena a sciagania jest sporo…

Myślę że 10 zł za kilka płyt to nie jest zbyt wygórowana cena, a dodatkowo dostajesz kilka programów których nie ma w podstawowowym zestawie.

Wyczajiłem na allegro takie cuś: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82458255 Co o tym myslicie? Chyba sobie tego linuxa zakupie :slight_smile: A moze nawet siostra zasponsoruje… :stuck_out_tongue: :mrgreen:

EDIT: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83510727 jeszcze takie coś znalazłem :slight_smile: I jeszcze raz wilkie dzienki! Pozdrawiam wszystkich :slight_smile:

Obie propozycje wydają się być ciekawe.

Co do Twojego sprzętu, to raczej każda dystrybucja pójdzie, ale możesz mieć problemy z KDE/GNOME, a to z powodu zbyt małej ilości RAMu. Na tym co masz będą bardzo dobrze śmigały jakieś lekkie menadżery okien (IceWM, Window Maker itp.), ale jeżeli chcesz używać KDE lub GNOMEa, to zalecam dokupienie min. dodatkowo 128MB, a najlepiej rozszeż sobie do 512MB. Wtedy będzie już całkiem przyzwoicie wszystko chodzić.

Tak RAM juz kupuje dosyc długo i nie moge kupic :stuck_out_tongue: ale moze wreszcie zdobęde sie na kupno dodatkowych 256MB :D. A którego bardziej opłaca sie kupic tego->http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82458255 czy tego -> ?http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83510727 ? 8)

Jak dla mnie, to któregoś z tych

Ale mi własnie zalezy na Mandrive bo jestem zielony w Linuxie a z tego co wiem Suse jest dla bardziej zaawansowanych uzytkowników…

Kto Ci takich głupot naopowiadał? SUSE jest jeszcze prostszy w użytkowaniu niż Mandriva. Jeżeli nie prostszy, to tak samo prosty. Do tego stabilniejszy i bardziej dopracowany.

Wybór należy do Ciebie, ale ja polecam SUSE.

A co do MDV - ostatnią wersją jakiej używałem był MDK 10.0, może od tego czasu coś sie zmieniło, ale wtedy to była jedna z najwolniejszych dystrybucji i z żadna inną nie miałem tyle problemów co właśnie z MDK.

A czy w Suse jest cos w stylu Panelu sterowania i nie ma problemów z wiekszościa sterowników ?

Jest YaST, który windowsowe Centrum Sterowania bije na głowę. Znajdziesz w nim wszystko czego potrzebujesz. Co do sterowników, to nie wiem co masz na myśli, ale ja instalowałem już SUSE’a na kilku różnych komputerach (od starego Celerona 333 do 64-o bitowych platform) i nie miałęm problemów ze starownikami do niczego. Ogólnie, jeżeli nie masz jakiegoś egzotycznego sprzętu, to nie powinno być problemu.

A jak jest z polonizacja Suse ? Czy system po zainstalowaniu trzeba samemu spolonizowac?

Człowieku, google Ci się popsuło, czy jak? Wysil się trochę.