Problem z nagraniem obrazu płyty dwuwarstwowej DVD+R DL

Próbuje nagrać obraz płyty dwuwarstwowej na płytę Maxell DVD+R DL i jak na razie bez skutku. W ‘Ashampoo Burning Studio 6 FREE’ lipa zupełna - nagrywarka coś tam niby czyta ale procent zaawansowania pozostaje na zerze i po pewnej chwili wysuwa się tacka - płyta oczywiście do wyrzucenia, natomiast w ‘Nero StartSmart Essentials’ jest nieco lepiej, wygląda to tak jak na poniższym zrzucie:

nero2e.jpg

Moja nagrywarka to HP DVD1070d (SATA).

Gdzie może tkwić problem?

pzdr

Do tych płyt polecam program IMGBurn i ustawić prędkość 2,4 x lub 2 x, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że płytka się wypali.

Nagrywasz z obrazu płyty, czy zwykły zestaw danych? Jak zestaw danych, to nie rób nagrywania w locie (czyli najpierw niech zrobi obraz płyty), oraz nagrywaj z niską prędkością (właśnie np. x2).

Jak nie pomoże to przeinstaluj kanał IDE na którym znajduje się nagrywarka, zaktualizuj firmware, przeinstaluj ASPI i wgraj na nowo program do nagrywania.

Nagrywam z obrazu płyty. Zaraz spróbuje w IMGBurn.

Jeśli chodzi o ASPI to nie są potrzebne, mam Viste.

edycja:

burno.jpg

Jak widać problem pozostał… 5 płytek w koszu…

Spróbuje na laptopie i dam znać.

Jeżeli nieudaje Ci się nagrać płyty 8.5 gb możliwe że w obrazie są pliki większe niż 2 gb (standardowy tryb nagrywania ISO/Jolite nie obsługuje ich Aby to sprawdzić użyj programu np. PowerISO)

Jeśli tak wypakuj zawartość na dysk (PowerISO)

Nagrywanie plików większych niż 2 gb przy pomocy Nero Burning ROM

Ustaw typ plików na DVD-ROM (UDF)

Reszta jak w przy normalnym nagrywaniu

Sprawdziłem - na płycie jest 6 plików od 1 do 1,5 GB. Spróbować z wypakowaniem i UDF ?

edycja.

lapob.jpg

Na laptopie też nici z nagrania. Kolejna płyta w koszu. Może te DVD+R DL Maxell (seria z białymi krążkami, bez nadruków - ok. 60zł paczka 10 dvd) są wadliwe?

Mogę jeszcze zaktualizować firmware, o ile znajdę nowszy do mojego napędu HP.

Ja polecam płytki Verbatima najlepiej te, które nagrywają się z prędkością 2,4 x, masz bardzo duże prawdopodobieństwo, że poprawnie się wypali. Btw. możesz zadzwonić/napisać do firmy w sprawie tych płytek, możliwe, że coś z nimi jest nie tak.

‘Prawdopodobieństwo’? Tzn. Twoim zdaniem nie ma płyt DVD+R DL które gwarantują prawidłowe wypalenie?

Skoro na dwóch różnych kompach wychodzi podobny błąd, to raczej wina tkwi po stronie płytek. Zapytam jeszcze na CDRInfo.

Dzięki za pomoc.

Faktycznie, jak na dwóch różnych nagrywarkach nie idzie (i nagrywasz wolno), to raczej wina słabych płytek. Kup jedną płytkę Verbatima DL i sprawdź na niej.

Powinno pomuc z UDF ale 100% pewności niemam

Dodane 27.09.2009 (N) 10:32

Ja płyty 8.5 GB kupiłem w Biedronce 10 szt za 25 zł wszystkie były OK i to nagrane z 8x

Mój sprzęt to LG H55N stary ale jary