Problem z nagraniem płyty DVD DL

Witam, kupiłem dziś Cake 10 płyt Platinum DVD+R DL, po włożeniu jej do napędu wykrywa jako pustą ale przy próbie nagrania wywala na samym początku nawet nie zaczyna nagrywać;/ Próbowałem na Nero 8 i na Ashampo Burning Studio i to samo;/

larry.bigl , spróbuj programem imgburn, i podczas nagrywania daj najniższą prędkość (jak ja dawałem 4 to płytka się wypalała z błędem, a z prędkością 2 wszystko było dobrze).

Problem w tym, że ta płytka niby jest 8x a do wyboru po włożeniu mam tylko 2,4x ;/ żadnej innej opcji. Ashampo po włożeniu płyty informuje, że jest poprawna.

A jak wgrać nowy firmware? Nigdy nie aktualizowałem go w nagrywarce.

larry.bigl , firmware do napędów DVD/nagrywarek DVD są zazwyczaj w pliku .exe. Wystarczy go uruchomić i kliknąć “flash” lub “upgrade”.

zrobiłem update firmware i nadal kupa;/

Taki błąd:

errorzt5.th.jpg

larry.bigl , a spróbuj wypalić to programem IMGBurn tak jak wcześniej napisałęm.

imgburn to samo pokazuje. Płytki DVD+R i Cd-r wypala bez problemu. Jedynie te DL nie chce wypalić;/ wykrywa płytke jako pusta ale dalej nic…

Znalezione na forach. Czyli jednak coś z tymi płytkami jest nie tak.

Właśnie widziałem te wypowiedzi już na jednym forum. Czyli zostaje iść walczyć ze sklepem o te płyty.

Refresh,

oddałem tamte płyty, dopłaciłem do verbatimów i od razu zabujało.

larry.bigl , no widzisz :slight_smile:

Jednak warto kupować droższe płytki :smiley: