Problem z nagraniem płyty w windows 7

Witam wszystkich, mam problem z nagraniem płyty w systemie Windows 7 a mianowicie : gdy wkładam czysta płytę(cd/dvd) i chce ją otworzyć w moim komputerze lub programem burning studio 9 wyskakuję okno:

http://zapodaj.net/c56098578f6c.png.html

płytę z nagranymi już rzeczami czyta znakomicie tylko z nagraniem są jakieś problemy.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje

Jeżeli płyta jest “czysta”, bez danych, to co chcesz otwierać?.

Najpierw ją nagraj.

ale wcześniej otwierał się pusty folder a teraz wyskakuje błąd. Wyskakuje też jeśli chce ją nagrać w burningu

Najpierw dla pewności użyj inny nośnik.

Nadal nic to nie daje 20 płyt cd i 25 dvd żeby były zepsute to jest jakieś nierealne

Na początek sprawdź (dociśnij, poruszaj) przewody napędu CD/DVD.

nic dociśnięcie nie dało

No tak.

100% pewności, dałoby sprawdzenie napędu w innym komputerze, jeśli chodzi o sprzęt.

Pozostaje sterownik napędu. Można użyć funkcji “Przywracanie systemu” do miejsca kiedy napęd był sprawny,

lub dokonać aktualizacji sterownika, lub usunąć sterownik i ponownie go zainstalować.

Jednak dla pewności należy jeszcze dokonać próby nagrania płyty innym programem, choć skoro systemowy

explorator też wykazuje błąd program burning może jest dobry.

Zacznij od sterownika, przypuszczalnie napęd jest sprawny (nagrane płyty czyta).

Sprawdzę to jak tylko znajdę moje sterowniki (po przeprowadzce)

Może ktoś jakieś inne sugestie?

Dodane 18.10.2011 (Wt) 16:28

założyłem nową nagrywarkę nadal ten sam błąd. Przywracanie systemu nic nie dało.