Problem z nagraniem za długiego filmu na płytę używając Ner

Witam! chcę nagrać film który ma 701MB więc siłą rzeczy nie mieści się mi na tradycyjnej płytce CD-R(700MB)film jest w formacie avi.Przy próbie nagrania go na płytkę DVD-R pojawia się info że plik filmowy jest nie kompatybilny z wybranym nośnikiem.Pojęcia nie mam co zrobić może da się jakoś coś ustawić żeby końcówki poprostu nie nagrało tylko tyle ile się zmieści na VCD.Pomocy!

Zawsze możesz spróbować nadpalić płytę (overburn). W nero w ustawieniach gdzieś jest opcja która określa czy i o ile można nadpalić płytę. Oczywiście istnieje ryzyko, że to spowoduje uszkodzenie samej płyty, ale przy aktualnej cenie płyt CD to raczej niewielka strata. 1MB do nadpalenia to niewiele.

1 MB “nadpalenia” to niewiele, ale Nero zwykle protestuje, się leni i należy pogonić go, zmusić do wykonania tego nadpalenia. Zdarza mi się, że nadpalam 4-5MB. A jak kolega napisał w razie crashu strata niewielka.

Pełen sukces! znalazłem ustawienia i płytka nagrana dziecko już ogląda bajkę!Wielkie dzięki za wszystko! :smiley: