Problem z nagrywaniem audio cd

(Shamanos) #1

<>>

Witam

Na forum zauwazylem troche podobne tematy ale w zadnym nie znalazlem rozwiozania :frowning: wiec postanowilem napisac ten post:

Moja wieża nie chce czytać płyt audio które nagrywam maja nagrywarka. Kiedy nagrywam innym na ich wieżach działa. Kiedy inni mi nagrywają na mojej wieży działa. A kiedy ja sam sobie to albo odrazu nie wykrywa płytki albo czyta czyta az po ok pol min i tak stwierdza ze jej niema. Probowalem z roznymi predkosciami i roznymi programami ale nic to nie dalo.

Moze ktos mial podobny problem lub wie w jaki sposob mi pomoc . Bardzo prosze o pomoc...

Dodam jeszcze ze Jakis rok temu nagralem ze dwie plytki ktore bardzo dluuuugo sie wczytywaly ale jednak chodzili a teraz nic.

A nagrywarka to liteon 52x24x52

(system) #2

Nagrywaj maksymalnie z prędkością 12x . Bo inaczej stacjonarne otwarzacze mają problem z odczytem płyt

Sprawdz w instrukcji od wieży czy ma odczyt płyt CD-R CD-RW. I jaki rodzaj tych płyt jest zalecany. Bo główną przyczyną mogą być właśnie płyty. Kup odpowiednią , zalecaną przez producenta wieży i nagraj z prędkością nie większą jak 12X.

(Johny) #3

Używaj płyt CD-R,większość sprzętu RTV nie odtwarza CD RW i nagrywaj nawet z prędkością 4x,poczekasz trochę dłużej,ale masz pewność,że płyta jest dobrze nagrana,odtwarzacze nie czytają też płyt audio cd nagranych z dużymi prędkościami,przy odtwarzaniu audio cd i tak jest stała prędkość,tu niepotrzebny jest tak szybki odczyt danych,jak w data cd - płyta z danymi komputerowymi,programami,itd,kupuj droższe nośniki,niech nie kusi cię cena paru groszy za płytę,której nawet nie da się dobrze nagrać

(Zbych ) #4

Prawdopodobnie zmiana płyt na lepsze czy innego producenta ani zmniejszenie szybkości nic nie da poprostu masz pecha i trafiły Ci się sprzęty (wieża i nagrywarka) które sie poprostu "nie lubią" wzajemnie , jedyna szansa to zamienić sie z kimś na nagrywarki lub kupić nową jakiś inny model , zdarzają sie nagrywarki że po na graniu płyty audio jakiś tam model wieży nie może jej odczytać a z innej nagrywarki nie ma problemu z odczytem.

(Grzechom1) #5

Mój kolega miał podobny problem (płyty audio nagrywane moją nagrywarką u niego na wieży nie działały, a po przegraniu ich na innej nagrywarce wszystko było ok!).

Zgadzam się z tym!

Pozdrawiam

(Shamanos) #6

Probowalem juz z predkoscia 4x . W instrukcji do wiezy ie ma wzmianki o płytach ale ja juz probowalem i na dobrych i na gorszych: esperanza , panasonic, sony, perdormance. Chyba niestety Zbych1 ma racje :confused: , ale piszcie jak macie jeszcze jakies propozycje...