Problem z nagrywaniem audio cd

<<<========>>>

Witam

Na forum zauwazylem troche podobne tematy ale w zadnym nie znalazlem rozwiozania :frowning: wiec postanowilem napisac ten post:

Moja wieża nie chce czytać płyt audio które nagrywam maja nagrywarka. Kiedy nagrywam innym na ich wieżach działa. Kiedy inni mi nagrywają na mojej wieży działa. A kiedy ja sam sobie to albo odrazu nie wykrywa płytki albo czyta czyta az po ok pol min i tak stwierdza ze jej niema. Probowalem z roznymi predkosciami i roznymi programami ale nic to nie dalo.

Moze ktos mial podobny problem lub wie w jaki sposob mi pomoc . Bardzo prosze o pomoc…

Dodam jeszcze ze Jakis rok temu nagralem ze dwie plytki ktore bardzo dluuuugo sie wczytywaly ale jednak chodzili a teraz nic.

A nagrywarka to liteon 52x24x52

Nagrywaj maksymalnie z prędkością 12x . Bo inaczej stacjonarne otwarzacze mają problem z odczytem płyt

Sprawdz w instrukcji od wieży czy ma odczyt płyt CD-R CD-RW. I jaki rodzaj tych płyt jest zalecany. Bo główną przyczyną mogą być właśnie płyty. Kup odpowiednią , zalecaną przez producenta wieży i nagraj z prędkością nie większą jak 12X.

Używaj płyt CD-R,większość sprzętu RTV nie odtwarza CD RW i nagrywaj nawet z prędkością 4x,poczekasz trochę dłużej,ale masz pewność,że płyta jest dobrze nagrana,odtwarzacze nie czytają też płyt audio cd nagranych z dużymi prędkościami,przy odtwarzaniu audio cd i tak jest stała prędkość,tu niepotrzebny jest tak szybki odczyt danych,jak w data cd - płyta z danymi komputerowymi,programami,itd,kupuj droższe nośniki,niech nie kusi cię cena paru groszy za płytę,której nawet nie da się dobrze nagrać

Prawdopodobnie zmiana płyt na lepsze czy innego producenta ani zmniejszenie szybkości nic nie da poprostu masz pecha i trafiły Ci się sprzęty (wieża i nagrywarka) które sie poprostu “nie lubią” wzajemnie , jedyna szansa to zamienić sie z kimś na nagrywarki lub kupić nową jakiś inny model , zdarzają sie nagrywarki że po na graniu płyty audio jakiś tam model wieży nie może jej odczytać a z innej nagrywarki nie ma problemu z odczytem.

Mój kolega miał podobny problem (płyty audio nagrywane moją nagrywarką u niego na wieży nie działały, a po przegraniu ich na innej nagrywarce wszystko było ok!).

Zgadzam się z tym!

Pozdrawiam

Probowalem juz z predkoscia 4x . W instrukcji do wiezy ie ma wzmianki o płytach ale ja juz probowalem i na dobrych i na gorszych: esperanza , panasonic, sony, perdormance. Chyba niestety Zbych1 ma racje :confused: , ale piszcie jak macie jeszcze jakies propozycje…