Problem z nagrywaniem Dual Layer DVD

Witam. Mam poważny problem z nagrywaniem dwuwarstwowych płyt DVD. Mam nagrywarkę Benq DVD LS DW1655 z firamwarem BCGB. Używam płyt TDK DVD+R Double Layer 8.5GB, 8x speed. Mój problem polega na tym ze przy nagrywaniu na Nero Exspress 6 występuje błąd zapisu: Burn process failed at 2,4x… Tylko raz śledziłem w pełni nagrywanie i zaobserwowałem że bład wyskoczył przy 46% nagrywania ( w miejscu na opis etapu pojawił się write error i zaczeło nagrywać lead-out i po chwili ten bład w/w). Nigdy nie używałem innych płyt niż te TDK. W karierze tej nagrywarki i tego Nero nagrałem 5 płyt DVD DL z czego 2 pierwsze nagrały się dobrze a trzy pozostałe niestety nadają się już tylko do kosza. Zawsze nagrywałem ten sam typ plików - dane, wieloplikowe archiwa rar. Co może być przyczyną tego problemu i jak temu zaradzić ? Bardzo proszę o pomoc bo sam nie dam sobie z tym rady a nie chce probować w różnych ustawieniahc bo nie wyrobie z kieszonkowymi na płytki (sztuka pona 10zł). Prosze o dokładny opis co i gdzie mam zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.

Oto Log z Nero: http://wklej.org/id/20132/

Jeżeli pliki mają ponad 2 Gb musisz użyć odpowiedniego formatu UDF do zapisu plików mających ponad 2GB.

A druga sprawa czy aby przypadkiem Nero 6 NIEPOSIADA OBSŁUGI dysków dwu warstwowych ? Z racji że to stara wersja ?

obsługuje :x

Na pewno obsługuje bo można wybrać czy chcesz nagrac DVD9 czt DVD5. A pliki nie mają wiecej niż dwa giga tylko coś około 90 mega sztuka… Tylko że ja to nagrywałem jako jeden folder. Może dlatego ale chyba to nie powinno mieć znaczenia. A w logu coś widzicie ?

pomoże ktoś czy nie ?? !!

Spróbuj innym programem do nagrywania płyt np: najnowszą wersją pakietu Nero lub Ashampoo Burning Studio (dostępny na vortalu dp)

Wiesz co tylko pasowałoby żeby to było pewne rozwiązanie bo nie wyrobie na płytki,a już 3 zmarnowałem…

No to na takie “testy” kup najtańsze dostępne płyty. Ja np. używam płyt omega 2.60 sztuka i zawsze się dobrze nagrywa.