Problem z nagrywaniem DVD 9

Kiedy nagrywam DVD z danymi na płytę 8,5GB po kilkudziesięciu procentach nagrywarka zaczyna cicho warczeć, stan bufora maleje, aż w końcu wyskakuję błąd, że zapis nie powiódł się, “błąd fiksacji sesji” i “nie można wykonać polecenia Zakończ w trybie DAO!”. Dodatkowo kiedy zostawię komputer sam i wrócę za jakiś czas zastaję go wyłączonego, kiedy siedzę podczas nagrywania i wyskakuje błąd to klikam ok i wszystko jest w porządku, komputer nie wyłącza się.

Nagrywałem plik ISO i wszystko było w porządku, na normalnych płytach dvd też nagrywa dobrze.

Jaka to nagrywarka, w jakim programie nagrywasz, podaj parametry swojego komputera wraz z zasilaczem.

Informacje na temat nagrywarki uzyskasz w programie Nero InfoTool.

Ważne też jakiej firmy płytki używasz, wśród płytek DVD9 niestety dość trudno znaleść płytki bezproblemowe - sam miałem z ich poprawnym nagrywanem

tryb DAO do nagrywania nie jest obsługiwany dla płyt DVD, wypalając dane na Dvd9 korzystaj z niskich prędkości nagrywania a sama marka płyt

nie jest priorytetem jeśli posiadasz odpowiedni napęd. Czasami miałem problemy z tymi płytami gdy używałem nagrywarek LG, Samsung,

teraz posiadam Asusa oraz Pionnera które nagrywają poprawnie nawet na płytach ale nie przekraczam prędkości x4