Problem z nagrywaniem (DVD)

Witam ma pewien problem z nagrywaniem, nagrywarkę mam już kilka lat i od początku to się działo a że prawie nie nagrywałem, jedynie przegrywałem to nie zwracałem na to uwagi. Otóż tworze w Nero to co chcę nagrać ( nie wykraczam poza 4,5gb) naciskam dalej i jakiej prędkości bym nie wybrał to i tak się pieprzy ale o tym dalej;/ No i proces nagrywania włączam nagrywanie, pokazuje się 1% - dodam że jest on przez prawie 2 min i wyskakuje błąd że zapis z prędkościa (n) razy nie powiódł się , płyta nadal jest czysta i można próbować jeszcze raz. Wiecie jak można to naprawić? w najbliższym czasie postaram się wrzucić screen shota z tego programu co testuje prędokość ( nero jakieś) i powiem że są tam bardzo uskoki takie, leci w góre, w góre i nagle w dół i to dość sporo i potem znów w górę. Dam też dokładny model napędu

nerop.png

a model nagrywarki to cytuję ;p "Napęd DVD+/-RW Sony DW-Q30ADL bulk + nero ;]

co to za nagrywarka ?? jest na gwarancji ??

Nie jest na gwarancji , mam ją już z 3-4 lata ale zazwyczaj przegrywałem a z tym nie ma problemu, może cos źle podpiąłem?

wygląda na zużycie lasera nagrywarki nie kalibruje się taką mocą by mogła wypalać, osobiście podpiąłbym jeszcze do innego komputera i sprawdził…

Ale od początku zużyty? Od razu jak go kupiłem to się tak działo

wadliwa sztuka, trudno coś więcej powiedzieć, nie mając sprzętu w rękach, przepnij ją do drugiego komputera, upewnij się (jeśli to nagrywarka ata) że jest podpieta do kanału master ide.

Czyli Nagrywarka do master a zwykły napęd jako slave? A ten kabel co idzie od płyty głównej podpisany JCD1 czy jakoś tak ma iść do nagrywarki czy do napędu?

tak, odnośnie kabla możesz sobie darować.

Czyli kabel jest w ogóle nie potzrzebny, mogę go wsadzić do pudełka i nic się nie zmieni?

tak słyży do zgrywania ścieżek audio w trybie analogowym

Dzięki, jak będę już coś wiedział to dam znać :wink:

Dodane 04.07.2009 (So) 10:18

No to tak, sprawdziłem slavy i mastery na napędach i jest tak jak napisaleś, w biosie tak samo “primary IDE master - nagrywarka / Primary IDE slave - napęd”