Problem z nagrywaniem filmów w formacie .vob

Mam problem ponieważ nagrywam płytę w formacie .vob i niestety nagrywa mi do pewnego momentu filmu a reszty wcale sprawdzone to już na trzech płytach lecz jedną z innym filmem nagrało dobrze. Filmy w formacie .avi, nagrywam Ashampoo Burning Studio 14. Jaki jest problem że tak się dzieje ??

Trochę to dziwne, po co nagrywasz na płytę pliki .vob?

Jeśli  chcesz ją odtworzyć w stacjonarnym odtwarzaczu, to jeśli nie ma on możliwości odczytu innych formatów oprócz DVD, to po prostu nagraj te filmy .avi jako płytę DVD Video (można to zrobić nawet w Windows Media Center).

Odtwarzacz stacjonarny będzie mógł jedynie odtworzyć plik .vob nie większy niż 1 GB. Więc jeśli  plik filmu już jako .vob jest większy niż 1GB to się w całości nie odczyta. Trzeba by dzielić taki film na odpowiednie pliki  .vob po 1 GB.

Tak więc lepiej jest po prostu nagrać płytę DVD Video z plików .avi bo program sam na takiej płycie podzieli pliki .vob na odpowiadające długości filmu i wszystko będzie dobrze. Program utworzy ci nawet menu płyty DVD Video.

 

Właśnie z tym menu też jest problem bo nie działa. Ja nagrywam film na płytę w formacie .avi i jeden film program sobie podzielił i odtwarza a tego drugiego już nie. A jeszcze w tym drugim filmie nagranym już na płycie nie można otworzyć go w całości tylko w tych partach na komputerze

 

Wydaje mi się, że nagrywasz płytę DVD z danymi i plikami vob. Zamiast tego powinieneś nagrać DVD Video. To inny format płyty. Plików vob nie odtwarzasz bezpośrednio tylko całą płytę za pomocą odpowiedniej aplikacji - choćby Windows Media Player.

Ja wszystko wiem oco chodzi w tym formacie .vob no i jeden z filmów nagrał się elegancko w tym formacie tylko robilem bez menu bo nie działało mi a potrzebuje aby drugi film bym tak samo nagrany i robilem wszystko tak jak z pierwszym filmem lecz nagrywa się go raptem 15 min i tak dzieje się na trzech płytach bo tyle już zuzylem 

Hej,

A nie jest przypadkiem tak, że na partycji systemowej masz bardzo mało wolnego miejsca, które po prostu kończy się, gdy film jest kodowany do voba?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Proponuję inne rozwiązanie bo się chłopie zamęczysz z tymi płytami.

Oczywiście rozumiem, że konwertujesz te pliki avi jakimś programem do standardu DVD, tak? Jeżeli tak, to napisz co to za program. Po drugie - proponowałbym nie nagrywać bezpośrednio na płytę, tylko do obrazu płyty w postaci iso i wtedy programem do wirtualnych napędów (np takim: Daemon Tools Lite ), montujesz obraz płyty w komputerze i sprawdzasz czy się wszystko dobrze przekonwertowało. Jak tak to dopiero wtedy nagrywasz na płytę, wybierając w programie do nagrywania opcję “nagraj obraz na dysk”, lub jakoś podobnie (zależy jakim programem nagrywasz). Co do samej konwersji (authoringu) to polecam darmowy i bezproblemowy program  DVD Styler. Bardzo dobrze nadaje się do domowych warunków dla początkujących. Tam sobie możesz wybrać czy ma stworzyć obraz płyty czy nagrać na płytę. Mało tego - w trakcie konwersji, jeżeli z plikiem avi jest coś nie tak (tzn, jeżeli zawiera błędy, a myślę, że tu może być też pies pogrzebany) to program od razu pokaże ci, że coś jest nie tak, w logu.

Wobec wszystkiego co piszesz, to jest coś nie jasne.

Po prostu uruchom program Windows Media Center jeśli go masz w systemie i tam  nagraj płytę DVD Video - sam kreator poprowadzi cię za rączkę  co masz zrobić. Utworzysz płytę z zawartością filmu z twojego pliku .avi, którą sobie w łatwy sposób odtworzysz na odtwarzaczu DVD. Płyta będzie miała również normalne menu jak płyta DVD ze sklepu.

Tak samo jest w systemowym Windows DVD Maker.

Nagrywanie filmu .avi po przekonwertowaniu na .vob (tak chyba robisz w programie  Ashampo) i następnie nagraniu tego pliku na płycie DVD jako dane nie ma sensu. Odtwarzacz nie poradzi sobie z plikiem większym od 1 GB.

Robiłeś z menu? I nie działało?

Jeśli wszystko przebiegło poprawnie (czyli proces tworzenia płyty DVD Video,  ustawienie menu i zapisanie plików filmowych) i potem nastąpiło wypalenie tej płyty z komunikatem sukces. To jeśli odtwarzacza ma problemy z odtworzeniem takiej płyty to raczej coś nie gra.

Wydaje się, że po prostu nie nagrywasz płyty jako  DVD Video, bo podczas tworzenia takiej płyty, wszelkie problemy od razu uniemożliwią jej nagranie. Nagrywasz pliki .vob jako dane na DVD i możesz mieć normalną rzeczą kłopoty z ich poprawnym odtworzeniem w odtwarzaczu.

Płytę nagraną jako DVD Video nie odtwarzasz na komputerze w ten sposób, że dajesz otwórz zawartość i tam masz  podzielone pliki .vob i jeszcze inne służące do odtworzenia takiej płyty. Taką płytę należy odtworzyć w komputerze programowo jako DVD Video, dopiero wówczas będziesz miał menu i normalnie film w całości. Tak odtworzy ci ją stacjonarny odtwarzacz.

W ogóle to napisz na czym chcesz taką płytę z filmem odtworzyć, to ci napiszemy co masz zrobić.

Jeśli płyta z filmem ma być odtwarzana tylko na komputerze, to nagraj film .avi po prostu na płycie DVD jako płyta DVD z danymi  (nie DVD Video). Potrwa to tylko chwilę i taki film normalnie odtworzysz na każdym komputerze. Może również na stacjonarnym odtwarzaczu, jeśli nie jest zabytkiem sprzed kilkunastu lat a twój plik .avi jest kodowany divixem lub Mp4.

Jeśli chcesz odtwarzać film na odtwarzaczu stacjonarnym to trzeba sprawdzić jakie pliki odczytuje i w takim rozszerzeniu go nagrać.

Oczywiście film nagrany jako płyta DVD Video będzie odtwarzana na każdym odtwarzaczu stacjonarnym i komputerze z systemem starszym niż Windows 10 (ten system nie ma możliwości odtworzenia płyty jako DVD Video, czyli z menu, jeśli system był instalowany na czysto a nie jako upgrade z siódemki) lub nie ma w nim zainstalowanego dodatkowego programu z możliwością odtworzenia płyty DVD Video - tylko można podglądnąć ewentualnie pliki .vob, po 1 GB czyli film jest podzielony.

To chyba wszystko już jest jasne.

 

 

Udało się nagrać drugi film programem “DVD Flick”

 

Pierwszy film nagrywałem tak:

  • Odpalałem Ashampoo Burning Studio 14  

  • Wybierałem Film + Slajdy

  • Utwórz DVD z filmem/slajdami

  • I później już wrzuciłem film w formacie.avi

  • Wybrałem menu lecz one nie działało więc przy kolejnym nagrywaniu nie wybierałem menu

  • I film można było odtworzyć na dvd

 

Drugi film nagrałem identycznie lecz nie mam pojęcia dlaczego zapisało go się tylko 15 minut na płycie, więc pobrałem inną wersję filmu i był ten sam problem. Ale w końcu udało się nagrać programem 'DVD Flick"

Tak więc jak rozumiem chodziło ci o nagranie filmu, aby był odtwarzany na stacjonarnym odtwarzaczu DVD.

Jeśli się udało to OK.

Poza tym, może ten odtwarzacz normalnie odtwarza divixy, wówczas film .avi nagrywasz szybko jako dane na płycie DVD.

Jeśli jest to film .avi kodowany takim kodekiem, jaki może odtworzyć odtwarzacz.

 

 

 

 

Filmy były nagrane w pliku .avi i odtwarzacz tego nie pociągnął  i było trzeba to zmienić

Spróbuj pobawić się DVD Styler. Nie zawiedziesz się.