Problem z nagrywaniem filmów

Mam problem z nagraniem filmów na płyty tzn. nie mogą one zostać odtworzone na dvd . Używam program CDBurnerXP gdyż nie mam nero wszystko idzie ok filmy się nagrywają na płytę i na komputerze mogę je odpalać ale na dvd nie . Płyty na jakie nagrywam to DVD-R myślę że płyty są dobre ale filmy jakie nagrywam są w formacie .avi . Proszę o pomoc może da się filmy skonwertować aby działały na dvd? Czy może problem tkwi w czymś innym?

Z Góry dzięki za pomoc

Może twoje dvd nie czyta tego formatu pliku .Jakie masz dvd?

philips DVP3260

Płyte nagrywamy jako płyte z danymi jezeli możesz to ogranicz prędkość zapisu do 8razy niektóre dvd mają problem z płytami nagranymi z max. prędkością

A czy to ma znaczenie jak wrzucam kilka filmów na 1 płytę? filmy zajmują w formacie .avi przeważnie około 700mb

Z tego co przeczytałem na tej stronce http://cokupic.pl/Opinia/Philips-DVD-DV … 849bc88298 to nie powinno być żadnych problemów wszyscy chwalą

a płyta DVD-R jest dobra?

Szczerze mówiąc nagrywałem na DVD-R i na DVD+R i bywało różnie niektórzy narzekali że maja problemy z płytami DVD-R że czasami przycinały teraz nagrywam tylko na DVD+R Sony.