Problem z nagrywaniem i odczytem dvd

Wszystko pięknie ustawiam do nagrywania dvd w nero 8 wkładam płytkę DVD i widzę że pisze ze nie ma płytki w napędze tak samo starając się otworzyć płytkę z folderu pisze, że nie płytki.Mam stacje DVD, już używałem płytek DVD więc się troszkę zdziwiłem.

Po wejściu w mój komputer mam 4 dyski, CD,CD,DVD,DVD, po włozeniu tej płytki DVD 1 dysk CD zmienia się na CD-DVD.O co chodzi więc?

Przeniosłem folder z Soltek HM więc to Soltek już nie działa, ale chyba soltek nie odczytuje płyt.

Za mało informacji.

Czy masz zainsalowany jakiś virtual CD/DVD?

Kiedy powstał problem? Może po instalacji Nero 8?

Co to znaczy

i

Zrób może screena.

Jaka nagrywarka (jeżeli LiteOn-a, to się nie dziwię :slight_smile: )?

Spróbuj może usunięcia nagrywarki z Menadżera urządzeń (PPM na Mój komputer -> Właściwości -> Sprzęt -> Menadżer Urządzeń). Po ponownym uruchomieniu kompa powinno być wszystko ok.

No i kluczowe pytanie: czy na Nero 6/7 lub na innym programie wszystko było dobrze?

W umowie na kupno mam napisane Napęd CD/DVD ROM no i mam Nero 8, oraz płytki DVD+R (RW) czy coś z tego wyjdzie?

no. np. chodzi o Virtual CloneDrive?

Systemik i Nero normalnie traktują płytki CD, włożyłem też DVD+R z Gothicem to normalnie widzi, jak włożę pustą DVD+R Extreme Ultra Compatible Read.

Otworzyć z folderu to znaczy, że włączam Mój Komputer i przez to włączam.Że 4 dyski to mi się natworzyło 4 stacje dysków-tacek.

Kurczę o co chodzi, przecież mam stację DVD i program do nagrania DVD

Gdzie się sprawdza jak się nazywa nagrywarka? :slight_smile:

Nero 6 czy tam 5 które miałem to działało spoko, nie używałem do nagrywania DVD nigdy, w ogóle system jakby nie widział tych płytek

PPM na Mój komputer -> Właściwości -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń :slight_smile:

Kurczę mam coś nie tak z oczami :confused: w jakiej podgrupie?Tam w jednostce centralnej gdzie się wkłada płytki to jest firmy LG :))

Spróbuj tego.

Bo wystąpił problem :stuck_out_tongue:

Widocznie coś nowe Nero 8 pomieszało w systemie.

Proponuję w Nero ustawić domyślny napęd na nagrywarkę DVD… Boshe…

Nie wiem na jakiej podstawie siejesz tę propagandę… Każdy Lite-On jakiego mialam byl bez zarzutu, w przeciwieństwie do LG…

1.Odinstaluj Nero 8.

2.Sprawdź ile dysków widzi system.

3.Jeżeli widzi dalej 4 dyski tzn nie jest to wina nero.

4.Natomiast jesli widzi jeden dysk to masz dwie możliwości zainstluj ponownie Nero 8 ale UWAŻNIE ŚLEDŹ PROCES INSTALACJI (może Nero instaluje domyślnie virtualne napędy???). Druga możliwość to zainstalować satrszą wersje Nero 6 albo 5

dziękuje za uznanie, proszę o pomoc

Przed instalacją Nero też było tyle dysków, Nero normalnie pracuje z dyskami CD, włożyłem alternatywną płytkę DVD już zapisaną i innego typu(czy tam firmy) również Nero ją zauważył.

Wygląda na to, że nagrywarka jest dobra, Nero też, tylko te płyty…

1.czy jak ma się nowiutką pustą płytę to coś trzeba z nią robić żeby z niej korzystać?

2.Czy otwierając ręcznie pustą płytę pisze brak dysku w stacji czy raczej powinna się otwierać zupełnie czysta płytka?

3.Czym mogą się różnić płytki DVD+R(RW), skoro odczytuje Supratec a nie odczytuje Extreme

Kolego pogubiłem się. O co ci w końcu chodzi??

Nero dobre nagrywarka też !!

Większą racje ma

Nie znam osoby u której Lite ON chodziłby bez zarzutu. Natomiast ja jestem szczęśliwym posiadaczem cudeńka 5letniego LG 52x24x52x. Takie cudeńko. Pracuje bezgłośnie i nie zmarnowało mi jeszcze płyty :-o

a co do problemu to odinstaluj nagrywarkę, to samo Nero i spróbuj programu Ashampoo Burning Studio i oczywiście kup markową płytkę np Verbatim lub TDK

■■■■■■■, nie o to chodzi sory, te płytki to DVD-5 ,i jeżeli płyta jest zapełniona to ją czyta, ale kiedy płytka jest pusta, to system twierdzi, że nie ma tam pamięci.Włączyłem nagrywanie dysk CD na tej stacji przeniosłem folder na dysk, ale gdy staram się to zapisać na dysku, albo zapisać przez Nero to mi pisze, że nie ma dysku stacji, że nie ma miejsca.

Więc Nero sądze, że działa dobrze, nagrywarka niby też, więc dlaczego kiedy wkładam pustą płytkę DVD+R DVD-5 to pisze, że jej nie ma w stacji, że nie ma na płycie pamięci (?)

Dobea to teraz radzicie żebym usunął sterownik stacji CD/DVD, następnie jak się nic nie zmieni to Nero 8, i zainstalował ten program?

A aktualizacja sterowników mogłaby pomóc?

LG GCC-4520B

Mam takie dziwne uczucie, że ta nagrywarka nie może nagrywać na płyty DVD

Ta nagrywarka może nagrywać DVD tylko jak masz cztery napędy z tego co piszesz to każdy napęd ma swoją literę prawda.Nero ma ustawioną jakąś literę napęd który sprawdza domyślnie ale nikt nie powiedział że ta domyślna litera napęd to te sam do którego ty wkładasz swoją czystą płytę dvd a nagraną płytę dvd widzi bo ona sama sie pokazuje a czystą to ty jemu musisz pokazać