Problem z nagrywaniem i odtwarzaniem plyt

(Evelinaswe) #1

mój napęd nie widzi płyt z nagranymi filmami ,mam zaznaczony region 2 problem w tym,że równiez nie moge nic nagrac moja nagrywarka to philips dvd-ram 8821 w laptopie hp pavilion dv6000 prosze o pomoc

(Ssoske) #2

Spróbuj przeinstalować program którego używasz do nagrywania płyt. Może winny jest firmware twojego napędu, poszukaj najnowszego. Jeśli to nie pomoże, to istnieje niestety prawdopodobieństwo że laser w Twojej nagrywarce zaczyna szwankować. Napędy DVD to statystycznie jeden z najbardziej zawodnych komponentów w laptopach. Warto też przeczyścić napęd i laser (ja używam do tego spirytus chociaż najlepszy był by jakiś środek do czyszczenia delikatnych elementów elektronicznych kupiony w sklepie z elektroniką)

(Ssoske) #3

Spirytus może uszkodzić laser?

(fiesta) #4

Nie tyle laser, co soczewkę, w większości tańszych napędów jest ona wykonana z tworzywa sztucznego i spirytus może ją zmatowić. Jak juz to alkohol izopropylowy:

http://www.cooling.pl/kontakt-ipa-alkoh ... ,1227.html

(Ssoske) #5

Cóż, tego nie wiedziałem. Z drugiej strony używam spirytusu już od wielu lat w wielu napędach (również tych najtańszych) i nigdy nie miałem z tego powodu żadnych problemów. Ale faktycznie lepiej nie ryzykować. Zaopatrzę się sam w alkohol izopropylowy i polecam to też osobie która założyła wątek, bo sądzę, że przyczyną jej problemów może być właśnie zabrudzona soczewka lasera.

(Evelinaswe) #6

ja juz czyscilam laser ale to nic nie pomoglo dziwne jest to,ze po formacie naped widzial dyski instalacyjne zainstalowallam tez program DVD -region Css poniewaz mialam zly region zamiast region 2 mialam region 1 zmienilam go i ciagle to samo juz brak mi koncepcji co z tym fantem zrobic

(Ssoske) #7

Spróbuj zaktualizować firmware napędu, może to pomoże.

(Evelinaswe) #8

gdybys mi powiedzial jak to zrobic bylabym bardzo wdzieczna bo niestety nie jestem w tym mocna