Problem z nagrywaniem i odtwarzaniem plyt

mój napęd nie widzi płyt z nagranymi filmami ,mam zaznaczony region 2 problem w tym,że równiez nie moge nic nagrac moja nagrywarka to philips dvd-ram 8821 w laptopie hp pavilion dv6000 prosze o pomoc

Spróbuj przeinstalować program którego używasz do nagrywania płyt. Może winny jest firmware twojego napędu, poszukaj najnowszego. Jeśli to nie pomoże, to istnieje niestety prawdopodobieństwo że laser w Twojej nagrywarce zaczyna szwankować. Napędy DVD to statystycznie jeden z najbardziej zawodnych komponentów w laptopach. Warto też przeczyścić napęd i laser (ja używam do tego spirytus chociaż najlepszy był by jakiś środek do czyszczenia delikatnych elementów elektronicznych kupiony w sklepie z elektroniką)

Spirytus może uszkodzić laser?

Nie tyle laser, co soczewkę, w większości tańszych napędów jest ona wykonana z tworzywa sztucznego i spirytus może ją zmatowić. Jak juz to alkohol izopropylowy:

http://www.cooling.pl/kontakt-ipa-alkoh … ,1227.html

Cóż, tego nie wiedziałem. Z drugiej strony używam spirytusu już od wielu lat w wielu napędach (również tych najtańszych) i nigdy nie miałem z tego powodu żadnych problemów. Ale faktycznie lepiej nie ryzykować. Zaopatrzę się sam w alkohol izopropylowy i polecam to też osobie która założyła wątek, bo sądzę, że przyczyną jej problemów może być właśnie zabrudzona soczewka lasera.

ja juz czyscilam laser ale to nic nie pomoglo dziwne jest to,ze po formacie naped widzial dyski instalacyjne zainstalowallam tez program DVD -region Css poniewaz mialam zly region zamiast region 2 mialam region 1 zmienilam go i ciagle to samo juz brak mi koncepcji co z tym fantem zrobic

Spróbuj zaktualizować firmware napędu, może to pomoże.

gdybys mi powiedzial jak to zrobic bylabym bardzo wdzieczna bo niestety nie jestem w tym mocna