Problem z Nagrywaniem płyt DVD-DL - Błąd Zapisu

Witam. Problem tak jak w temacie. Płyta Esperanza DVD-DL x8 8.5 GB.

Nagrywarka:

LG HL-DT-ST DVD-RAM GH22LP20

Gdy nagrywam dane na płytę przy pierwszwej warstwie wyskakuję Błąd zapisu, co za tym idzie “Nagrywanie przy prędkości 8x… nie powiodło się”.

W czym więc problem może tkwi ?

Jak to naprawić ?

To na wszystkich płytach tak jest czy na jednej wystąpiło?

Na Trzech nie było błędów. Teraz już ciągle.

Zmień płytę co jakaś “firmową”, używana przez ciebie “marka” może się sprawdzić przy jednostronnych DVD a przy DL już nie koniecznie. Spróbuj też zmniejszyć prędkość zapisu oraz zdefragmentuj dane na dysku, na którym masz dane do nagrywania.

Ok zaktualizowałem do 2.0. Teraz z kolei dochodzi do 80 % i wyskakuję błąd w nero :

“Nie można wykonać polecenia zakończ w trybie DAO”

Wiecie o co może chodzić ?

Usunąłeś jedną z możliwych przyczyn - zmieniłeś prędkość.

Zapisany przez wytwórnie indeks prędkości jest kłamliwy - zmieniając prędkość na mniejszą wykluczyłeś to, ale i tak płyta jest kiepska. Zmień na lepszą płytę.

Tzn, że nie mogę nagrywać z prędkością x8 ?

Ja zawsze robie tak:

Jak płyta ma możliwość nagrania 16x to nagrywam 8x

Jak płyta ma możliwość nagrania 8x to nagrywam na 4x

Zawsze mi działało jeśli chodzi o płyty DVD i DVD DL

Każda płyta ma przez jej producenta zakodowaną prędkość z jaką maksymalnie można ją nagrywać - nagrywarka i oprogramowanie te dane odczytuje i ustawia na jego podstawie parametry. Tylko jest jedno “ale” - te dane są zgodne z rzeczywistością przy markowych (firmowych) płytach, przy takich jak Ty używasz te informacje często są “podrasowane” - nagrywarka widzi, że teoretycznie powinna móc nagrywać x8 a jakość płyty pozwala najwyżej na x2 :wink:

Pokombinowałem z tymi sterownikami ASPI

beztytuuru.jpg

Jak widać nie wszystko jest na miejscu. Problem w tym, że wszystkie pliki skopiowałem do danych folderów. A to dalej nie wykrywa… Wiecie jak je zainstalować ?

Ok na początku wyświetliło mi się błąd zapisu Pierwszej Warstwy.

Później Zapisywało Lead Out.

Doszło do 66%

Nie powiodło się ;/

Gdzie tkwi ten cholerny problem ?

Jeżeli tak się stało płytka już do wywalenia ?