Problem z nagrywaniem płyt DVD na LG DVD Recorder GSA-H42L

Mam nowiuśką nagrywarkę LG DVD Recorder GSA-H42L i mam pewien problem. Otóż nagrywarka odczytuje i zapisuje wszystkie fomraty (cd i dvd) oprócz zapisywania DVD-R (nie tylko - , + też).Dodam, ze DVD-RW nagrywa bezproblemowo. Sytuacja wygląda tak: udało mi się nagrać DVD, ale musiałem zaznaczyć w neraczu (7) opcję Zweryfikuj dane po zapisie. No i zapisuje mi płytkę np. pól godziny i dane weryfikuje jeszcze 15 minut. Jesli nie zaznaczę tej opcji, no to nero wyświetla komunikat, że Typ księgi zapisu został ustawiony automatycznie na DVD-ROM. Niby nagrywa i przy 100% komunikat ze nie może zakończyć polecenia DAO. A ja muszę ngrywać DAo bo TAO nie mogę wybrać. Zmarnowałem już kilka płyt w tym jedną LS, bo nie zapisał danych. Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać. Aha-aktualizowałem już BIOSA.

Jak podłączona nagrywara ? - sprawdź ją jak jest sama na taśmie sygnałowej podłączona na ostatniej wtyczce taśmy i zworka ustawiona na Master w napędzie.

Zastosuj taśmę 80 żyłową do podłączenia napędu.

Sprawdź tryb pracy DMA napędu i dysku.

Zmień nośniki na inne.

Zmniejsz prędkość nagrywania.

Firmware najnowsze do napędu rozumie że wgrane.

Sprawdź napęd na innym kompie.

z taśmą jest problem bo mam 40 żyłową i na tej samej taśmie mam jeszcze czytnik dvd. Nagrywałem na różnych nośnikach z różnymi prędkościami. Bios mam najnowszy.A i wczoraj bawiłem się trochę z różnymi biosami i w końcu mam najnowszy do tej mojej. Teraz sytuacja jest taka że nagrywa tylko minusy (nawet bez zaznaczania weryfikacji). Problem jest tylko z tymi plusami (włącza się typ księgi…).Gdzieś wyczytałem że to jest po to żeby płyta była zgodna ze stacjonarnymi odtwarzaczami.Tyle, że ja tego nie potrzebuję. Jakby się to dało wyłączyć. No i skoro nagrywa minusy to problem chyba nie po stronie taśmy.

Złączono Posta : 23.08.2007 (Czw) 15:36

Wreszcie się udało. Minusy zapisuje bezproblemowo. A przy plusach robi typ księgi zapisu na DVD-rom, ale zapisuje. Niezależnie czy zaznaczę, żeby weryfikował dane (i wtedy weryfikuje), czy nie (i nie weryfikuje). I tak samo niezaleznie czy nagrywarka jest sama na taśmie, czy z innym napędem. Rozwiązaniem okazały się płytki DVD+ z HP, a nie jakieś MediaStore, czy HAwki. Czyli wystarczyło zaktualizować biosa i kupić porządne płyty. Dzięki za pomoc JNJN. Zamknij wątek…