Problem z nagrywaniem płyt DVD

Witam. Mam nagrywarkę LG 4163B. Kupiłem ją w sierpniu. Działała bez zarzutów aż do wczoraj. Podczas próby wypalenia płyty DVD na samym końcu wyskoczył błąd “Could not perform end of Disc-at-once”. Zwykłe płytki CD wypala elegancko, ale chciałem nagrać płytkę DVD i wyskoszył taki błąd, spróbowałem jeszcze raz i znowu taki sam błąd :confused: Proszę o pomoc. Jak będzie potrzebny plik LOG to mogę go zamieścić.

Jeśli w miarę dobrze znam angielski to z tego wynika, że zabrakło miejsca na płycie albo wystąpił błąd programu! Czym nagrywasz? Jakim programem? Z jakiś przyczyn nie może skończyć sesji, proponuję aktualizację BIOS-u nagrywarki. Odrazu podam Ci odrazu stronkę żebyś się nie męczył:

http://www.cdrinfo.pl/software/bios.php?id=5065024711

Ok, dzięki zaraz zassam i sprawdzę.

Nagrywam Nero 6.6.0.16. I nie wiem czemu tak się stało, ponieważ 3 dni temu wypalałem płytkę i wypaliło, a nic nie zmieniałem w systemie w ciagu tych kilku dni. Zassam aktualizację i sprawdzę.

Złączono Posta : 09.11.2005 (Sro) 15:29

Hmmm ten bios jest taki sam jaki mam już w nagrywarce, więc nie ma potrzeby instalować.

Po drugie, czy taki problem mógłby być też spowodowany jeśli miałbym brak sterowników ASPI?

Jest bardzo możliwe, ale Nero zazwyczaj instaluje swoje, mam nadzieję dobrze przygotowane przez Ahead’a aspi. Wyszedł nowy Nero oznaczony numerem 7. Szczerze nie miałem okazji go jeszcze przetestować, bo tymczasowo nie mam w domu sprzętu, ale kumple mówią, że jest o wiele lepszy niż 6! Pobierz z serwera polską wersję i zainstaluj: ftp://ftp3.nero.com/software

Polski plik instalacyjny ma w nazwie plk, przejrzyj ten ftp, a znajdziesz też dużo innych naprawdę ciekawych pakietów dodatkowych, które pomogą Ci lepiej, szybciej i bezpieczniej nagrywać płytki.

Jak byś miał jeszcze jakieś problemy to pisz!

Sprawdzałem już wcześniej na tym nero 7 i tak samo było :confused: Nie chce zakończyć sesji i przy 100% wyskakuje, że błąd.

Wczoraj sprawdzałem tak, że najpierw robię image w nero, a później wypalam dvd decrypterem i jest ok. Nieco więcej czasu zajmuje, ale wypala elegancko. Dzięki za dobre rady :]

A ile ty chcesz wcisnąc na płyte?

I na jaką płyte?