Problem z nagrywaniem plyt Dysan CD-RW

Mam problem z nagraniem czegokolwiek na plytki (próbowalem na dwóch) Dysan CD-RW 16-24x. Próbowalem z róznymi predkosciami i nic - Nero pisze: “Nie mozna wykonac polecenia: Zakoncz sciezke”

Na innych plytach nagrwywarka (a w zasadzie dwie, bo na dwóch sprawdzalem) nagrywa normalnie. W czym jest problem? w plytkach, moze oprogramowaniu (probowalem rowniez cd burnera)?

pzdr

Czy sprawdzałeś płytę na innej nagrywarce? Czy wszystkie płyty CD-RW Dysana tak reagują? Jeśli tak, podaj model nagrywarki, skłaniałbym się ku zmianie biosu, może to by pomogło. :?

Sprawdzalem na dwoch (wprawdzie obie z laptopow dell, ale dwie: HL-DT-ST RW/DVD GCC-4240N). To moje pierwsze (dwie) plyty dysana i w obu przypadkach identyczne rezultaty. Poza tym jak chce je skasowac, to nero kasuje, kasuje i na koncu pisze, ze Write error.

Plytki czyste (przynajmniej byly przy pierwszej próbie :wink: )

i jeszcze jedno: CDBurner XP Pro przy próbie kasowania nosnika napisal:

Writing error: (3) Error completing disc erase. Writing error of unknown origin (1005). Error Sense Data: SENSE KEY: 3ASC: C ASCQ: 0

Daysany to nie są rewelacyjne płyty, kupuj inne i po krzyku :smiley: :smiley: :smiley:

Są cztery sposoby poradzenia sobie z tym problemem:

1.Nagrywać na płytach innej marki.

2.Aktualizacja BIOSu.

3.Oddanie nagrywarki do serwisu.

4.Wymiana nagrywarki.

Fiesta: Płyta może być niewiadomo jak beznadziejna, ale nagrywający musi wiedzieć co robi! ! ! !

A i owszem, ale jak nie wie co robi to podałem najprostsze rozwiązanie które również i Ty wymieniłeś :smiley: :smiley:

OK:

ad. 1 a skad mam miec pewnosc, ze identyczny problem nie wystapi z innymi plytami - prosciej: NIE nagrywac… :smiley:

ad. 2 czy moge cos wiecej, co, jak i gdzie? :o

ad. 3 cos jednak czasem nagrywa (na starych plytach albo CD-R)

ad. 4 he he :lol:

napisalem posta po to, zeby rozwiazac problem i jesli jestescie w stanie pomoc, to super - wydaje mi sie ze kwaestia BIOSu jest warta zachodu - tyle, ze nie wiem co i jak.

pzdr

Poczytaj tu:

http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly … 0102200158

Na tej stronie znajdziesz również sam bios do nagrywarki.

Dzięki, to chyba rozwiązuje mój problem.