Problem z nagrywaniem płyt - komunikat "Włóż zapisywalny dysk" - Windows 8

WItam.

 

Jestem nowym użytkownikiem systemu Windows 8 dlatego mam do was pytanie.

 

Gry próbuję nagrać obraz płyty ISO za pomocą narzędzia w oknie: Udostępnianie -> Nagraj na dysku CD - wyświetla się informacja “Włóż zapisywalny dysk do stacji dysków e”. Podobny komunikat pojawia się w programie do nagrywania CyberLink. Co może być przyczyną? Czyżby nagrywarka nie obsługiwała tego typu płyt? Było by to dziwne gdyby była zepsuta bo kiedyś już była wymieniana w serwisie. Nie wykluczam błędu w systemie ale na chwilę obecną nie jestem w stanie go w pełni zaktualizować gdyż oczekuję na klucz do systemu od sklepu.

 

Płyta na którą próbuję nagrać: DVD-R (marki TESCO) :smiley:

Windows 8.0 (bez aktualizacji do 8.1)

 

Laptop:

 

Burnago, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Każdy program do nagrywania prosi - Włóż zapisywany dysk do napędu. Systemowe nagrywanie ISO, czy Burn Aware Free, choćby portable, ma tak, że dodaję plik, czy folder ISO i klikam w przycisk Nagraj. Automatycznie otwiera się klapa i wysuwa podajnik nagrywarki.

Chyba, że nagrywarka nie rozpoznaje czystego nośnika, albo są problemy z nośnikiem, to mogą być monity. Są lepsze i gorsze płyty…

Bogdan, właśnie jest tak jak mówisz. Po komunikacie otwiera mi się szufladka więc ją ponownie zamykam ale to nic nie daje. Wcześniej miałem problem z odczytaniem kiedyś nagranej płyty - komputer w ogóle jej nie widział mimo że była w napędzie. Dopiero jak wsunąłem i wysunąłem szufladkę z płytą parę razy zadziałało.

Skoro to wina płyty to po co by takie produkowali skoro są nienagrywalne :frowning:

A pobierz gdzieś na dysk to burnaware free - sprawdzi się, czy program będzie lepiej wykrywał funkcje nagrywarki. Masz tam nagrywanie ISO/UDF, a nawet startowe ISO.

http://portable.info.pl/burnaware-free-portable/