Problem z nagrywaniem płyt nagrywarką LG GSA-H55l

Mam kompa 6 lat procek AMD Athlon 2000+ płyta Epox EP-8KHAL+, kupiłem nagrywarkę LG GSA-H55l no i jest problem plik 7MB nagrywa 47min a potem i tak nie można go otworzyć. Nagrywarkę wymieniłem,pobrałem nowego softa, wyprobowałem płyty rożnych firm, minusy, plusy i obojniaki.Co dziwne problem dotyczy tylko płyt DVD zwykłe CD nagrywa normalnie . Do nagrywania użyłem:Nero, Ashampoo i Burning cośtam :lol: poradźcie co z tym zrobić.Nagrywarka na podobnym kompie (trochę nowsza płyta gł.)nagrywa normalnie.

Podłącz ją kablem 80 żyłowym.

W Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Dziękuje za radę, a ten kabel co mam w kompie orginalny to jaki jest bo ja jestem słaby w te klocki i jak sądzisz gdy taki kupię to zadziała ,bo mi już ręce opadają .Rozumię że sprzęt stary ale z powodu braku laku … :slight_smile: nie można było dvd nagrać to ■■■■■■■ bierze.Nie napisałem jeszcze że płyty DVD-RW nagrywa franca normalnie a jednokrotne ni huhu.

Najpierw uaktualnij firmware. Co do taśmy to nie wiem jaką Masz. Możesz zrobić jej zdjęcie, to wtedy rozpoznam jaką posiadasz.

bogdan_r65 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wgrałem firmware 1.05 najnowsze i dalej to samo ,zrobiłem zdj. ale nie wiem jak je wkleić

bogdan_r65 , napisz w jaki sposób podłączoną masz nagrywarkę do płyty głównej.

Czy nagrywarka podłączona jest do tej samej taśmy IDE, co dysk twardy, czy osobno ?

Posiadasz jeszcze jakiś inny napęd optyczny, bądź drugi dysk twardy ?

ja miałem to samo z tym samym modelem LG. Kupiłem go niewgo z firmware 1.03 i uaktualniłem do 1.05 i od tej pory zaczeły się problemy z wypalaniem i wiesz co zrobiłem? zainstalowałem spowrotem ten sam firmware jaki miała orginalnie i działa normanlnie. a drugi był przypadek kolegi plyte dvd nagrywał 2 h tylko u niego spopsuła sie płyta główna może u ciebie to samo jest, spróbuj z taśmami wymianą płyty głównej lub zainstaluj od nowa windowsa, może pomoże.

Co do sprzętu to na jednej taśmie mam nagrywarkę zwykłą CD-RW i drugą DVD-RW obydwie LG podłączone master i sleyw, a na drugiej taśmie dwa dyski 80GB i 120GB tak samo podłączone. Robiłem formata i też nic nie pomogło.

Podłącz tylko LG GSA-H55l jako Master i sprawdź. Używaj kabla 80 żyłowego. LG potrafią się blokować.

A więc podłączyłem nagrywarkę jako master na 80 żyłowym kablu drugą dodatkowo odinstalowałem i niestety nic to nie dało :frowning:

Z tego co znalazłem w panelu na moim kopie to mam IDE ATA a firmwre do LG-GSA-H55L jest IDE UDMA -66, może tu jest coś nie tak. Co by się stało gdybym wgrał firmware z H62N tam jest bios SERIAL ATA???

Temat do zamkniecia . Wina byla w biosie nagrywarki nie obslugiwala mojej plyty glownej .Po wymianie na podobna innej firmy wszystko hula ,potwierdzenie tego znalazlem w PC Formacie 1/2009 str40 art. Kaprysna nagrywarka. Dzieki za pomoc pozdrowiam wszystkich forumowiczow :smiley: