Problem z nagrywaniem płyt w Nero 7

Od kilku dni pojawił się u mnie dziwny problem - ponieważ posiadam nagrywarkę SAMSUNGA zapisującą płyty CD 48x a DVD 8x, i wcześniej rzeczywiści tak było, że nagrywało się z takimi prędkościami. Obecnie Nero 7 pokazuje że nagrywarka zapisuje max 32x, ale w czasie nagrywania prędkość nie przekracza 15x :(, przy płytach DVD jest jeszcze gorzej - nagrywa się momentami mniej niż 1x !. I tak CD wypala się ok 20 minut a DVD ponad godzinę… Problem pojawił się nagle, wcześniej również używałem Nero 7. Kiedyś miałem podobną sytuację, jednak po przeinstalowaniu systemu problem zniknął. Próbowałem nagrywać też w innych programach ale to nic nie zmieniło. Bardzo proszę o pomoc co może być przyczyną takiej sytuacji.

Sprawdź w Menadżerze urządzeń, w sekcji ‘Kontrolery IDE ATA/ATAPI’ czy nagrywarki nie przestawiły się w tryb wolniejszego niż obsługiwane DMA albo, co gorsza, PIO4.

Jeśli tak - najprostszym sposobem będzie usunięcie z menadżera kontrolerów i restart komputera, po którym zainstalują się ponownie.

P.S. Sprawdź też wewnątrz blaszaka, czy taśmy są w dobrym stanie (nieuszkodzone) i czy są dobrze podociskane.

Wielkie dzięki ! Pomogło.