Problem z nagrywaniem płyt

Witam! Mam bardzo denerwujacy problem, otóź to nagrywarka LG DVD-ROM SUPER MULTI niechce wypalic mi jakiejkolwiek płyty, w komunikacie jest napisane “włóź dysk z moźliwością zapisu” Zrobilem format c, napęd został sprawdzony na innym komputerze - działa!, nero 8, jakies sterowniki ze strony LG sciagnełem i NIC, sprawdziłem czy aby dobrze podpiete - wszystko wporzadku!. Odtwarza płyty bez problemu. W czym moze tkwic problem?? Pozdrawiam.

Czy aby na pewno wkładasz czystą płytkę do napędu ?

Tak, nawet “te drogie” typu sony i to samo…

Odinstaluj nagrywarkę z Menadżera Urządzeń, po czym uruchom ponownie komputer. Sprawdź, czy problem zniknął.

Jeżeli to nie pomoże, to aktualizuj Firmware nagrywarki -> KLIK.

firmware aktualizowałem z 1.00 do 1. 03 taki bynajmniej znalazłem do mojej nagrywarki, ale spróbuje Twojej rady :slight_smile:

W Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo (wyczyści to błędne wpisy w rejestrze).

Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

ASPI:

Otwórz notatnik i wklej:

dla systemu Win98/Me: install.bat X86

dla systemu Xp/2000 wklej: install.bat XP32

dla xp 64 bitowej: install.bat XP64

zapisz to w katalogu, gdzie wypakowałeś pliki ASPI. Zmień rozszerzenie z txt na BAT i uruchom ten plik (2x lewym przyciskiem myszy).

jak by to było takie proste na jakie wyglada :smiley: a tu jak nie działało tak nie działa… chybe ze cos zle robie… :?

raflikk00 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dzieki za jakiekolwiek próby pomocy… ale jakoś nie udało mi sie tego naprawić nie wiem w czym rzecz juz… chyba pora kupic nowy komputer :smiley: Pozdrawiam!

Co do tego posta to nagrywarka ruszyła, zainstalowałem kiedys paczke sterownikow i od tego momentu juz działała normalnie tak jak powinna.